Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8604
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ KRAJ: Rok szkolny do góry nogami

Środa, 17 lutego 2010, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
REGION/ KRAJ: Rok szkolny do góry nogami
Uczniom jeleniogórskich szkół raczej nie spodoba się perspektywa krótszych ferii zimowych.
Fot. TEJO
Rewolucyjne zmiany w organizacji pracy uczniów i nauczycieli proponują dyrektorzy dolnośląskich szkół średnich. Pisze o tym Dziennik.pl.Zgodnie z planami krótsze o tydzień mają być zimowe ferie. Uczniowie będą też siedzieć w ławach do końca czerwca. Będą za to wakacje wiosenne (dwa tygodnie w maju) i troszkę wolnego jesienią.

Pomysłodawcy tłumaczą, że zmiany wynikają z… egzaminów maturalnych. W ich trakcie nauka w szkołach ponadgimnazjalnych jest fikcją, bo większość pedagogów zaangażowana jest w egzaminowanie abiturientów. – W międzyczasie muszą jeszcze prowadzić lekcje z uczniami klas niższych. Tak naprawdę jednak te zajęcia się nie odbywają albo nauczyciele traktują je po macoszemu – czytamy w Dzienniku.pl.

Projekt zmian przygotowany został przez dolnośląskich dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Jak wygląda nowy kalendarz? Początek roku szkolnego bez zmian: 1 września. Potem od 29 października tydzień wolnego. Zajęć, co oczywiste, nie będzie podczas świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W maju – dwa tygodnie wakacji. Koniec roku szkolnego – 30 czerwca.

Jak podkreślają pomysłodawcy jest to tylko projekt, który ma zostać poddany społecznej ocenie i analizie fachowców. Niespójności w nim nie brak, bo przecież egzamin maturalny organizują tylko szkoły ponadgimnazjalne: licea ogólnokształcące, profilowane i technika. Ale to organizacja pracy właśnie w tych typach szkół miałaby wpłynąć na ustalenie oświatowego kalendarza dla wszystkich uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group