Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5959
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogatymi górą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 14 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 marca 2007, 17:18
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Zjazd saniami rogatymi w Kowarach przypominał tragaria.

Wiosenna aura nieco popsuła szyki organizatorów VI Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi. Ze względu na brak śniegu, zmieniono niektóre odcinki imprezy, a i tak na niektórych uczestnicy musieli sanie rogate przenosić, zamiast nimi zjeżdżać. Załogi żartowały, że impreza wygląda jak urządzane przez kilka lat tragaria w Karpaczu, zawody polegające na noszeniu lektyk na czas.

Mimo to, jak podsumowują organizatorzy, była to bardzo udana impreza. – W zjeździe wzięła udział rekordowa jak dotąd liczba załóg – 41 – poinformowała Katarzyna Młodawska z Centrum Informacji Turystycznej.
Zawodnicy pokonali trzykilometrową trasę z Rozdroża pod Sulicą do Jeleniej Strugi Spa Resort, na przemian niosąc sanie lub zjeżdżając na resztkach śniegu.

Wygrała załoga z Urzędu Miejskiego w Piechowicach: Ewa Szmel i Jacek Kamiński, za którymi uplasowali się Anna i Paweł Jarowicz z Wrocławia. Na trzecim miejscu ukończyli zjazd Renata i Waldemar Briese z Miłkowa.

Samorządowcy z Kowar chcą jeszcze bardziej ożywić tradycję sań rogatych. Zamiarem jest, aby w przyszłym sezonie były one atrakcją nie tylko podczas dorocznego zjazdu. Sanie tego typu mają być dostępne dla turystów kiedy tylko pogoda pozwoli na ich wykorzystanie.

Na początku XX wieku sanie rogate były niemal symbolem Kowar. Aby na nich pozjeżdżać, do miasta nad Jedlicą przyjeżdżali turyści z Wrocławia specjalnymi pociągami, które kursowały w sezonie zimowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Maxior 14-03-2007 16:13
Co ma z tym wspólnego pierwsze zdjęcie ze strażą miejską??, a tak poza tym to ciekawy artykuł.:D
~maxior 14-03-2007 16:16
Jeszcze jeden błąd.:) ""Wygrała załoga z Urzędu Miejskiego w Kowarach: Ewa Szmel i Jacek Kamiński"" ... pomyłka, oni nie są z Kowar tylko z Piechowic..!!!!
~wskornowicz@interia.pl 14-03-2007 21:47
Na pierwszym zdjęciu jest Straż Leśna - reprezentacja Nadleśnictwa Śniezka, a nie miejska
~ania 15-03-2007 19:42
I było jak zawsze - nie ważne jakie warunki ważne kto sie bawi! Impreza super :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group