Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7557
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rodzinny weekend w Jagniątkowie

Piątek, 6 sierpnia 2010, 7:49
Aktualizacja: 12:10
Autor: Gabi
Tegoroczne Dni Jagniątkowa rozpoczynają się w sobotę (jutro) od godziny 11:00. Potrwają do niedzieli pod hasłem „Bezpieczna turystyka”. Miejscem spotkania będzie OW Rawar.

Główni organizatorzy Watra Jagniątkowska i Karkonoski Park Narodowy postanowili, że święto będzie miało formę pikniku rodzinnego. Adresatami imprezy są mieszkańcy, goście, turyści odpoczywający w Karkonoszach.

Pierwszy dzień imprezy, czyli sobota upłynie pod znakiem coraz bardziej popularnej dyscypliny sportu, czyli nordic walking. Jeśli ktoś nie będzie miał ochoty spacerować z kijkami, to i tak znajdzie coś dla siebie. Na terenie OW Rawar będzie można zagrać w cieszącą się coraz większą popularnością grę: bule (petanque). Zaplanowane są także gry i zabawy dla dzieci i moc innych atrakcji. Pierwszy dzień święta zakończy o godzinie 19:00 dyskoteka oraz ognisko i śpiewy przy wtórze gitary.

Drugi dzień festynu rozpocznie o godz. 11 msza święta w kościele pw. Bożego Miłosierdzia. Później nie zabraknie wielu zabaw i konkursów. Do współpracy zaproszeni zostali Komenda Miejska Policji, Karkonoski Park Narodowy, Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Wszyscy uczestnicy poznają zasady bezpiecznej turystyki. Nie zabraknie takich atrakcji jak: miasteczko ruchu drogowego, pokaz udzielania pierwszej pomocy, prezentacja znaków znajdujących się przy szlakach turystycznych, pokaz prawidłowego ubioru. Nie zabraknie też bezpiecznych rad, na przykład: jak zachowywać się podczas załamania pogodowego w górach.

Nie byłoby pikniku bez oprawy muzycznej. Zapewnią ją Grażyna Kotłowska i Tadeusz Siwek, którzy rozkołyszą zebranych w rytmach muzyki biesiadnej. Wystąpią także zespoły DEJA VU i Jeleniogórzanie. Na zakończenie organizatorzy przygotowali recital piosenki autorskiej Michała Żuczkowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
768
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group