Piątek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 5997
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinny festyn przy kościele na Morcinka – moc atrakcji, zabawy i radości!

Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 9:12
Aktualizacja: 15:55
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Rodzinny festyn przy kościele na Morcinka – moc atrakcji, zabawy i radości!
Fot. Agrafka
Wczoraj, w Parafii Rzymskokatolickiej Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze odbył się festyn rodzinny, który przyciągnął nie tylko parafian, ale również mieszkańców całej Jeleniej Góry. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, nie zabrakło też bogatego programu artystycznego.

Wśród licznych atrakcji pojawiły się m.in.: ciekawe występy folklorystycznej grupy „Soplice”i zespołu młodzieżowego, pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu Wiktorii Witowskiej i Mirosława Zagórskiego oraz prezentacja twórczości mieszkańców z terenu parafii. Nie zabrakło też tańców, z których skorzystała spora głupa chętnych. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano wiele atrakcyjnych konkursów i rozgrywek sportowych.

Dla spragnionych i głodnych przygotowano wiele stoisk o wdzięcznych nazwach „Tu tradycyjnie jak niesie wieść, można coś wypić i dobrze zjeść”, „Kiełbasa i kiszka u pana Zbyszka”, czy „Tu na życzenie ugasisz pragnienie”.

Swoje umiejętności prezentowała straż pożarna, a w miasteczku ruchu drogowego straż miejska uczyła bezpiecznego poruszania się. Odbyły się także ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy.

Najwięcej radości przyniosła parafianom tradycyjna akcja "pączek" prowadzona przez księży, którzy rozdawali te słodkości uczestnikom festynu. W dwóch pączkach ukryte były nagrody w postaci pierścionka i bonu na aparat fotograficzny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group