Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 10669
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinnie i radośnie u Krasnala Hałabały

Niedziela, 9 grudnia 2018, 9:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 11:21
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Rodzinnie i radośnie u Krasnala Hałabały
Fot. AP
Miejskie Przedszkole nr 11 znajduje się w malowniczej części Jeleniej Góry – Sobieszowie. Z okien przedszkola i ogrodu jest widok na Śnieżkę i zamek Chojnik. W przedszkolu funkcjonuje pięć grup, do których chodzi 117 dzieci. Atutem tej placówki jest rodzinna atmosfera. Tworzą ją nauczyciele i rodzice, którzy wzajemnie się dopełniają. Przedszkolem kieruje Monika Sołek.

Najmłodsze w przedszkolu są 3-letnie "Chochliki”, którymi opiekują się Mariola Kołcun i Monika Sołek. Grupę dzieci 4-5 letnich „Mądre Sowy” prowadzi Marzena Laszkiewicz. O grupę 5-letnich „Motylków” troszczą się nauczycielki: Agnieszka Kołodziejska i Sara Rzemińska. Grupą 6 –letnich „Smerfnych jagód” opiekują się: Iwona Pasek, Ewa Śnieżek i Agnieszka Skórzecka, a grupa dzieci 6 – letnich „Stokrotek” prowadzona jest przez nauczycielki: Joannę Rogoś i Monikę Marciniak.

Przedszkole realizuje Program Wychowania Przedszkolnego określony przez Ministerstwo Edukacji oraz Ogólnopolski Program "Optymistyczne Przedszkole" autorstwa M. Nawrot, I. Dzierzgowskiej. Program oparty jest na Teorii Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera.

- Wychowanie "optymistycznych przedszkolaków" odbywa się na zajęciach poprzez specjalnie dobrane treści nauczania, zabawy, opowiadanie bajek, wyrabianie nawyków i postaw sprzyjających rozwojowi optymizmu u dzieci, jak również dbaniu o wrodzone predyspozycje i talenty naszych wychowanków – informuje dyrektor Monika Sołek.

Placówka wykorzystuje różnorodne metody pracy z dziećmi np. „Porannego Kręgu”, „Dobrego Startu, „Aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss”, „Dziecięcą matematykę E.Gruszczyk -Kolczyńskiej i E.Zielińskiej”.

- Do naszych działań włączamy rodziców, którzy razem z nauczycielami i dziećmi wykazują się wielką kreatywnością, napisaliśmy wspólnie z dziećmi i rodzicami optymistyczne opowiadania (Powstała książka Optymistyczne bajki Jeżyków”), tworzyliśmy ekologiczny pokaz mody, była giełda talentów rodzinnych, koncertowanie rodzin, powstały wiersze napisane przez rodziców o naszym przedszkolu, rodzice są autorami hymnu „Optymistycznego Przedszkola”, przedstawiają bajki dla dzieci – wymienia dyrektor placówki.
- Dzieci odwiedzają miejsca pracy rodziców. Rodzice i działająca w przedszkolu Rada Rodziców to autentyczni przyjaciele Naszego Przedszkola - zawsze chętnie odpowiadający na nasze zaproszenia, do wspólnego tworzenia i działania. Nauczyciele, rodzice, dzieci i personel przedszkola tworzą bardzo rodzinny radosny klimat. Nasze przedszkolaki dzięki zaangażowaniu rodziców są niezmiernie kolorowe. Rodzice czynnie uczestniczą w naszych działaniach. Cyklicznie spotykamy się na zajęciach otwartych, biorą udział w konkursach, festynach. W ramach programu organizowane są różnorodne imprezy, konkursy i uroczystości, które są stałym kalendarium roku przedszkolnego: jesienny festyn - „Święto pieczonego ziemniaka”, pasowanie najmłodszych dzieci na przedszkolaka i nadanie nazwy grupie, Przegląd Przedszkolnej Twórczości Patriotycznej, Święto Pluszowego Misia, spotkanie z Mikołajem, spotkania świąteczne, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Dzień Wiosny, Dzień Optymisty, Dzień Matki, Dzień Marchewki i Dyni, Festyn Rodzinny, Wycieczki - Poznajemy naszą małą ojczyznę, pożegnanie sześciolatków- od kilku lat dzieci na pożegnanie przedszkola otrzymują pamiątkowy album z okresu pobytu w przedszkolu – wymienia Monika Sołek.

Dzieci biorą udział w różnorodnych imprezach i uroczystościach zewnętrznych: np. Olimpiada Malucha, Festyn organizowany przez MOPS, Spotkania ekologiczne, Spotkania teatralne, plener malarski, olimpiada taneczna, dzieci swoimi występami uświetniają uroczystości lokalnych Stowarzyszeń np. "Zasłużony dla Sobieszowa".
Przedszkole współpracuje z bardzo wieloma instytucjami i zakładami pracy, jak: Karkonoski Park Narodowy, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo "Śnieżka",, MDK „Muflon”, Filharmonia Dolnośląska, Teatr Norwida, Teatr Animacji, Teatr Humoru, Szkoła Podstawowa nr 15 , MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra (dzieci wyjeżdżają zimą na narty do Jakuszyc), BWA, Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, biblioteka miejska, Pałac Pakoszów czy Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa.

Miejskie Przedszkole Nr 11 "Krasnala Hałabały" w Jeleniej Gorze - Sobieszowie , to nowoczesna placówka, która w tym roku przeszła termomodernizację.

- To wyjątkowe miejsce, zapewniające każdemu dziecku najwyższy poziom nauczania oraz najlepszą opiekę. Tu dzieci i rodzice czują się jak w domu. Wyróżniają się najnowsze metody edukacyjne, między innymi wykorzystywanie interaktywnego sprzętu, zwiększającego atrakcyjność nauki. Zapewniają i promują zdrowe żywienie, dostosowane do potrzeb każdego z podopiecznych. Gwarantują najlepsze warunki do nauki i zabawy oraz bezpieczeństwo. A panie nauczycielki wyróżniają się anielską cierpliwością, kreatywnością i wielkim sercem – dodaje dyrektor placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group