Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7559
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinne ściganie na rowerach

Poniedziałek, 15 maja 2017, 8:01
Aktualizacja: 19:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rodzinne ściganie na rowerach
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotnie przedpołudnie (13.05) przy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu odbył się wyścig Góral 2017 organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 oraz Uczniowski Klub Sportowy Kopernikus. W zawodach uczestniczyły całe rodziny – od dzieci po seniorów.

Rodzinna impreza tradycyjnie gromadzi nie tylko cieplicką społeczność, która stawia na aktywny tryb życia, ale coraz liczniej uczestniczą w niej uczniowie z pozostałych jeleniogórskich szkół i przedszkoli. VII edycja wyścigu w kolarstwie górskim to także impreza z uczestnikami spoza Jeleniej Góry, więc z każdym rokiem jej popularność jest coraz większa. - Cieszymy się, że jest to rodzina impreza, bo startują dzieci, mama, tato, a nawet dziadkowie - powiedziała dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 3. Każdy uczestnik miał okazję na zwycięstwo, bowiem spośród nich losowany był rower górski, kaski, wejściówki do term Cieplickich, do teatru i wiele innych.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Bolesław Biernat, który miał niespełna 15 miesięcy. - Dostał taki malutki rowerek od dziadka i bardzo lubi na nim jeździć. Wszystko poprzez zabawę - przyznał Bolesław Biernat, tata juniora.

Impreza skutkowała kolejnym rekordem, bowiem w ubiegłym roku było 125 uczestników, a tym razem ponad 140. - Są przedstawiciele Szkół Podstawowych Nr 6, 10, 11, 15, a nawet pan z Janowic Wielkich z wnuczkiem oraz przedszkola: Okrąglaczek, Zaczarowany Parasol, MP 10 - wymieniała Renata Puluj, nauczycielka wychowania fizycznego SP 3, a także prezes UKS Kopernikus. - Warto brać udział, bo mamy piękne tereny, chociaż widoki powoli się psują, bo wokół place budowy - dodała Renata Puluj.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
348
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group