Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 1877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rodzinne muzykowanie. Pod skrzydłami PSM im. Garści

Środa, 23 marca 2011, 18:58
Aktualizacja: Sobota, 2 kwietnia 2011, 9:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rodzinne muzykowanie. Pod skrzydłami PSM im. Garści
Fot. TEJO
Od nieśmiałych dźwięków najprostszych melodii po zaawansowane brzmienia bardziej skomplikowanych utworów. A to wszystko w wykonaniu 38 młodszych i starszych wykonawców, których połączyły: muzyka, pokrewieństwo i radość gry na instrumentach.

– To już piętnasty koncert jubileuszowy Koncert Rodzin Muzykujących organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Janiny Garści i jej filię przy SP nr 11 – tak Wiesława Tobiasz zapowiedziała wydarzenie, którego areną w dzisiejsze popołudnie była sala im. Różyckiego w Filharmonii Dolnośląskiej. Przez estradę przewinęło się 19 par, w których uczeń występował ze swoją mamą lub ojcem. Grali także bracia oraz siostry.

Starsi wykonawcy, nie zawsze muzycy „profesjonalni”, ale z podstawami sztuki wydobywania dźwięków z fortepianu, wraz ze swoimi dziećmi stworzyli uroczy koncert. Jego ideą było przede wszystkim ukazanie zalet rodzinnego muzykowania jako sposobu na wspólne spędzanie czasu, a także świetną zabawę. Na widowni zasiadły całe rodziny, które oklaskiwały wszystkie występy.

Aby pokazać, jaką biegłość w muzyce daje talent połączony z intensywną pracą, do udziału w koncercie zaproszono absolwentów: Dariusza i Bartosza Skłodowskich, którzy obecnie uczą się w średniej szkole muzycznej (nauczyciele to Jacek Wieczorek oraz Irina Oleszkiewicz). Bracia wystąpili dwukrotnie: raz Dariusz grał na fagocie, a Bartosz na fortepianie, a na finał – zagrali na fortepianie na cztery ręce „Rytm francuski” E. Lindstroma.

Przy okazji Wiesława Tobiasz wspomniała o udziale PSM z Cieplic w dwóch projektach europejskich. Przed uczniami, którzy w muzycznych stażach biorą udział za darmo, w tym roku dwa wyjazdy: do Lipska i na Słowację. Zapowiedziano także koncert muzycznych talentów, który odbędzie się 13 kwietnia w Filharmonii Dolnośląskiej. Gościem będzie wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group