Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2077
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzicie: Żywność dla dzieci wożą razem z psami

Wiadomości: Wleń
Poniedziałek, 29 września 2014, 6:40
Aktualizacja: 6:41
Autor: Angela
– To skandal, a nie można przetłumaczyć tego ludziom odpowiedzialnym za dożywianie naszych dzieci – mówią oburzeni rodzice maluchów z Publicznego Przedszkola ze Wlenia i wyjaśniają, że katering do placówki dowożony jest samochodem, którym na co dzień straż miejska przewozi zwierzęta i nietrzeźwych, często brudnych. Dyrekcja szkoły wyjaśnia, że żywość przewożona jest w termosach, a burmistrz obiecuje, że kupi nowy samochód w ciągu najbliższego tygodnia.

Wszystko zaczęło się od przeniesienia w tym roku Publicznego Przedszkola do Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.

- W szkole mieliśmy całe wolne piętro, co jest wynikiem niżu demograficznego – wyjaśnia burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki. – Budynek przedszkola z XIX wieku był poważnie wysłużony i wymagał ogromnych nakładów, dlatego podjęliśmy decyzję o dostosowaniu wolnego piętra szkoły do potrzeb przedszkolaków i przeniesienia tam najmłodszych dzieci, a także zlikwidowania dwóch stołówek i korzystaniu z żywności dostarczanej przez siostry zakonne posiadające wszelkie potrzebne certyfikaty – dodaje B. Mościcki.

Zdaniem rodziców jednak, placówka do potrzeb dzieci dostosowana nie jest. – Brakuje chociażby poręczy, by maluchy mogły zejść bezpiecznie po schodach – mówi jeden z rodziców. – Ale to pewnie nie jedyne zalecenia sanepidu – dodaje.

Dyrekcja szkoły potwierdza, że czeka na protokoły sanepidu i jego zalecenia, ale jeszcze ich nie otrzymała.

- Z tego jednak co wiem, dodatkowych barierek montować nie będziemy, bo obecne – mimo że wysokie – są bezpieczne – mówi Tadeusz Pintal, zastępca dyrektora Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. – Co do samochodu, sanepid nie dopuścił go do przewożenia tej żywności, ale my nic nie możemy z tym zrobić. Zwróciliśmy się do burmistrza o zakup odpowiedniego auta i czekamy na ruch ze strony Gminy – dodaje Tadeusz Pintal.
Dyrektorka przedszkola Eulalia Bocheńska natomiast poinformowała rodziców, że sanepid wydał zgodę na przewożenie żywności gminnym renault kangoo. Z nami rozmawiać dyrektor przedszkola nie chciała.
- Widocznie pani dyrektor coś źle zrozumiała – tłumaczy ją Tadeusz Pintal.

Burmistrz Wlenia zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia dla dzieci, bo żywność przewożona jest w szczelnie zamykanych – nowo zakupionych termosach, pakowanych w plastikowe pojemniki zamykane na klamry.

- Cały czas szukamy auta, które będzie odpowiednie do przewożenia żywności – na odcinku 500 metrów, bo taka jest trasa tego transportu – mówi Bogdan Mościcki. – Nie kupimy nowego samochodu, tylko używane, bo na nowe nas nie stać. W gminnym budżecie trzeba było też znaleźć na to pieniądze. Po zlikwidowaniu – dla oszczędności - dwóch stołówek, musieliśmy wydać ponad 100 tys. zł na dostosowanie pomieszczenia szkolnego do wydawania posiłków. W najbliższym tygodniu kupimy samochód i ten problem zniknie. Ale w związku z tym, że idą wybory, za jakiś czas pewnie usłyszę, że obiady są już przewożone w odpowiednim samochodzie i wydawane w odpowiednim miejscu, za to są za słone lub za pieprzne – dodaje burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ayarl. 29-09-2014 8:07
Gdyby to trafiło na zwykłego //Kowalskiego//zaraz posypały by się mandaty,nagonka sanepidu,odebranie zezwoleń itp. Ale to przecież STRAŻ jak sama nazwa wskazuje MIEJSKA.Można??????????????
~ 29-09-2014 8:16
Zrobili znak równości pies jak dziecko!!! Napiszcie do mediów ogólnopolskich np. do twoje info czy Teleexpressu lub TVN. Z tymi psami też przeginają, dla wielu ludzi, to są zastępcze dzieci, które w każdym momencie można porzucić bez zobowiązań na przyszłość i które zostaną na tym samym poziomie rozwoju na zawsze. A przecież pies, to tylko pies, i tak jak każde inne zwierze po co robić wyjątki??? Nie mam psa i krzywda się mu nie dzieje żadna z mojej strony i nie muszę karmić psa pokarmem z innych zwierząt
~ 29-09-2014 8:27
Ach.....daleeeeeeeko za murzynami. Kochajcie ten kraj. I to miasto. Na zdrowie i smacznego.
~ 29-09-2014 8:42
no i pijani sa przewozeni tym samochodem - a pijany jak to pijany moze zwymiotowac , obsikac sie a nawet zesrac, moze byc pokrwawiony i co i nic nie przemawia do wyobrazni sanepidu, burmistrza i dyrektora- toz to jest czysty burdel
~KRECIK 29-09-2014 8:49
Czemu plebs jeszcze sie odzywa? Jest wolność słowa ale nie dla wszystkich, cieszcie sie że wogóle dowożą . Ot niewdziecxny naród.
~ 29-09-2014 9:21
Jeśli to 500 metrów kupcie wózek ręczny i po problemie . Banda i...li.
~beka 29-09-2014 9:51
Dobrze zrozumiałem, dostają za darmo i jeszcze pretensje ?!
~ 29-09-2014 10:17
Ze za darmo, to nie znaczy, ze maja dostawac brudne ochlapy. Gdzie wy zyjecie????
~marusia 29-09-2014 10:26
Czego chcecie od psów??? Niejednokrotnie są bardziej czyste niż ludzie Martwiłabym się tymi śmierdzącymi pijusami. Wożenie jedzenia dla dzieci z menelstwem i chwastami to dopiero skandal! Ale psy? Pies jest przyjacielem człowieka
~ 29-09-2014 10:54
Proszę Was! Gmina ma kupować auto do przewożenia posiłków na dystansie 500m? To byłyby pieniądze wydane w błoto...już lepiej komuś zapłacić pare gorszy, zęby to przeniósł...
~andree 29-09-2014 11:57
g... gmina ,g... burmisrz,g... strarz miejska ale opłaty za przedszkole już normalne
~ 29-09-2014 12:03
Nawet w takim artykule.... Pani Grzywacz nie zapomina zrobić błędów...."rodzicie"..., "ze Wlenia"...
~ 29-09-2014 12:04
skoro niż demograficzny to świetna okazja by klasy były 15 osobowe a nie żeby robić jakieś głupie połączenia
~mm 29-09-2014 13:26
a moim zdaniem kuchnia powinna być na miejscu -ktoś gotuje ktoś dowozi ktoś podaje dzieciom i to ma być lepiej i taniej, coś mi tu nie gra
~ 29-09-2014 17:39
@ beka. Nie za darmo, tylko z naszych podatków, za darmo, to politycy żrą ośmiorniczki, a my za to płacimy, ale do czasu, przyjdzie czas, że politycy zapłacą nam.
~jakitaki 30-09-2014 8:17
na takie ilości i częstotliwość przewozu nie można kupić jednoosiowej przyczepki zabudowanej? wydatek rzędu 2-3 tys za nową... chyba miejskie kangoo da rady ją uciągnąć?? :D
~kajka 30-09-2014 12:38
jakie za darmo????płacimy za obiady i to dużo więcej niż w zeszłym roku!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group