Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7339
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzice zapłacą kaucję za przedszkole

Piątek, 4 maja 2012, 11:59
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2012, 10:21
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rodzice zapłacą kaucję za przedszkole
Fot. Angela
Rodzice przedszkolaków, które od września pójdą do publicznych przedszkoli w Jeleniej Górze są oburzeni. Decyzją władz miasta placówki będą bowiem pobierały od nich kaucję w wysokości 300 zł. Ma to być zabezpieczenie na poczet ewentualnych zaległości. W minionym roku około osiem procent rodziców nieregularnie płaciło za przedszkola.

- To jest jakiś skandal – mówi pani Anna, mama jednego z przedszkolaków, której syn od września br. będzie uczęszczał do jeleniogórskiej „dziesiątki”. We wrześniu jest przecież tyle wydatków. Dziecku trzeba kupić wyprawkę, buty, ubrania, dres, zapłacić za obiady itp. Rozumiem, że w przedszkolach prywatnych pobierane są opłaty wstępne, ale nie w publicznych placówkach. Kto wydał na to zgodę i czy to jest zgodne z prawem? – pyta pani Anna.

Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze tłumaczy, że
przedszkola otrzymały zgodę na pobieranie kaucji od rodziców, bo w latach poprzednich miały problem z odzyskiwaniem pieniędzy.

- W minionym roku z opłat za przedszkola nie wywiązało się około osiem procent rodziców. Tylko część z zaległości udało się placówkom odzyskać, stąd decyzja o pobieraniu kaucji, która zostanie przeznaczona na opłatę w ostatnim miesiącu nauki lub za nieopłacony miesiąc. Dla rodziców, którzy nie są w stanie zapłacić całej sumy od razu, kaucja rozkładana jest na trzy raty po 100 zł – dodaje Paweł Domagała, szef Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group