Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6392
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzice: nabór (niezbyt) elektroniczny

Niedziela, 12 kwietnia 2015, 8:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 7:48
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rodzice: nabór (niezbyt) elektroniczny
Fot. Archiwum
W czwartek (09.04) ruszył nabór elektroniczny do klas pierwszych jeleniogórskich, publicznych szkół podstawowych. – Problem w tym, że po wypełnieniu wszystkich danych w tym niejasnym systemie, trzeba jeszcze wydrukować dokument i osobiście zanieść go do szkoły – mówi jeden z rodziców, pan Damian z Jeleniej Góry. – Po co więc cały ten system, skoro rodzice i tak muszą tracić czas, by pójść do szkoły? To wyjaśnia naczelnik jeleniogórskiej oświaty Paweł Domagała.

Elektroniczny nabór w szkołach podstawowych pojawił się w tym roku po raz pierwszy. Od 10. lat z takiej formy korzystają już rodzice uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od trzech lat – przedszkolaków.

- W każdym przypadku zasada jest taka sama – mówi Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze. – Rodzice wypełniając formularz w formie elektronicznej za pośrednictwem witryny www.jeleniagora.podstawowe.vnabor.pl nie muszą osobiście jeździć po różnych szkołach i sprawdzać czy są w nich wolne miejsce, ale wypełniając formularz mają taką informację. A wiadomo, że jedne szkoły cieszą się większym zainteresowaniem, inne mniejszym. System porządkuje rekrutację i chroni rodziców przed zbędnym stresem w poszukiwaniu placówki. Osobiste złożenie dokumentu jest natomiast niezbędne ze względu na wymagany prawem podpis składany na formularzu. Jest to forma uwiarygodnienia dokumentu. Być może w przyszłości pojawi się możliwość korzystania z podpisu elektronicznego, ale póki co, takiej możliwości nie ma – dodaje naczelnik.

Nabór do jeleniogórskich podstawówek potrwa do 30 kwietnia br. Obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2015/2016 objęte są dzieci urodzone: od 1 lipca 2008 roku do 31 grudnia 2008 roku czyli siedmiolatki oraz w roku 2009 czyli sześciolatki. I co istotne, przy naborze do klas pierwszych szkół podstawowych w Jeleniej Górze obowiązuje rejonizacja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group