Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4483
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Niedziela, 11 kwietnia 2021, 12:09
Aktualizacja: 12:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze
Fot. DK
W Jeleniej Górze upamiętniono wczoraj (10.04) ofiary katastrofy smoleńskiej z 2010 roku. Były skromne uroczystości przy tablicy pamiątkowej koło Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, a także msza w Bazylice Mniejszej pw. Erazma i Pankracego.

Z samego rana przy dawnym kościele garnizonowym pojawili się przedstawiciele jeleniogórskiego samorządu z prezydentem Jerzym Łużniakiem na czele, a także poseł Robert Obaz i przedstawiciele Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Wieczorem odbyła się msza w Bazylice Mniejszej.

W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 najważniejszych osób w państwie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką.
Wśród ofiar znaleźli się: ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i Wicemarszałek Sejmu RP, wieloletni poseł ziemi jeleniogórskiej Jerzy Szmajdziński - Honorowi Obywatele Miasta Jelenia Góra. Rokrocznie 10 kwietnia spotykaliśmy się o 8.41 przy tablicy, poświęconej Ofiarom katastrofy, by oddać Im cześć . Niestety obecna sytuacja epidemiczna, poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich – nie pozwala na organizację spotkania w dotychczasowej formule- stąd dzisiejsze uroczystości miały charakter symboliczny - napisał na facebooku J. Łużniak.

Skromniej było również podczas uroczystości PiS-u.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne, organizowane corocznie przez jeleniogórskie Prawo i Sprawiedliwość obchody były znacznie ograniczone. W Bazylice pw. Św. Erazma i Pankracego odprawiona została msza święta koncelebrowana przez ks. dziekana Bogdana Żygadłę. Zarząd NSZZ "Solidarność" Regionu Jeleniogórskiego wystawił poczet sztandarowy. Po mszy kwiaty pod pamiątkową tablicą w bazylice złożyli przedstawiciele Solidarności oraz lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości: senator Krzysztof Mróz, szef PiS w Jeleniej Górze Ireneusz Łojek i wicestarosta karkonoski Jarosław Kotliński - informuje senator Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

9
16%
Cieszy
15
26%
Hahaha
6
11%
Nudzi
3
5%
Smuci
7
12%
Złości
17
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (97) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group