Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Roczek Spółki Kupieckiej Zabobrze. Na słodko

Środa, 1 czerwca 2011, 7:43
Aktualizacja: Czwartek, 2 czerwca 2011, 7:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Roczek Spółki Kupieckiej Zabobrze. Na słodko
Fot. Angela
Wczoraj kupcy świętowali pierwszą rocznicę działalności spółki kupieckiej Zabobrze, która zarządza targowiskiem na największym osiedlu w mieście. Przy ogromnym torcie był czas na podsumowanie tego, co już uczyniono na ryneczku, oraz na zarysowanie jego przyszłości.

Urodzinowe obchody rozpoczęto w samo południe. Ogromny, piętrowy tor mieli okazję spróbować nie tylko członkowie spółki, ale i klienci oraz politycy. Obecna na uroczystości była m.in. posłanka Marzenna Machałek z Prawa i Sprawiedliwości.

– Nasza spółka obchodzi okrągły roczek, dlatego postanowiliśmy poczęstować wszystkich tortem i zaprosić do wspólnego świętowania. Jest się bowiem z czego cieszyć. Od czasu, kiedy targowisko jest zarządzane przez spółkę wiele się tu zmieniło. Zagospodarowaliśmy zieleń, udrożniliśmy przejazd i zrobiliśmy parking dla klientów, wybudowane został murowany kontener na nieczystości. Mamy własną stronę internetową i radiowęzeł. W tej chwili trwają intensywne prace nad zamknięciem ogrodzenia. W planach mamy m.in. ujednoliceniu wszystkich pawilonów oraz inne pomysły, które będziemy realizować na bieżąco – powiedział Stanisław Sudoł, prezes Spółki Kupieckiej Zabobrze.

– Na tym targowisku pracuje ponad 180 podmiotów. Jest to miejsce pracy wielu ludzi i miejsce zakupów wielu jeleniogórzan. Zostałam zaproszona na tą uroczystość i zdecydowałam się tu przyjechać, bo uważam, że należy cieszyć się ze wszystkiego, co prowadzi do poprawy życia mieszkańców, a tak jest w tym przypadku – wyjaśniła Marzenna Machałek, posłanka PiS.

Od czasu kiedy spółka zarządza targowiskiem wyraźnie pozytywne zmiany zauważyli sami kupcy, w tym Maria Żuk i Sebastian Białożyt, którzy wśród plusów wymieniają przede wszystkim większy ład i porządek oraz poprawę
estetyki całego targowiska.

Z ich zdaniem zgadzają się także ci, dla których te zmiany wprowadzono: klienci. Krystyna Dubiel, Krystyna Piecek i Krystyna Kozierska są miło zaskoczone zmianami na plus, choć do pełni szczęścia brakuje im stolików, przy których mogłyby się wspólnie napić kawy i poplotkować.

Obecnie do spółki kupieckiej Zabobrze należy około 180 podmiotów, a swoją działalność na targowisku przy ulicy Różyckiego prowadzi około 200 przedsiębiorców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group