Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3227
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rockowy Orlik dla młodych muzyków?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 września 2014, 7:45
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2014, 8:06
Autor: Angela
Fot. Archiwum
O salę wyposażoną w instrumenty i wzmacniacze dla młodych zespołów muzycznych wnioskuje – w ramach 1,5– milionowego przyszłorocznego budżetu obywatelskiego – Zbigniew Muczyński z zespołu Leniwiec. – My mamy salę do prób, ale wielu młodych, zdolnych muzyków nie ma gdzie rozwijać swoich talentów – mówi artysta, który przygotował wniosek. Żeby ten pomysł miał szansę na realizację, musi zostać pozytywnie oceniony przez komisje, ale przede wszystkim musi zostać poparty w głosowaniu mieszkańców. Liczy się każdy głos!

- Wychowajmy w Jeleniej Górze nowego Niemena lub Slayer’a! – apeluje Zbigniew Muczyński i wskazuje lokalizację sali w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej 74 (w sali dzierżawionej przez Przystań Twórczą). - Obecnie są to dwa pomieszczenie magazynowe o łącznej powierzchni 42 mkw. – wyjaśnia wnioskodawca – które w pełni wyposażone mogłyby być nieodpłatnie udostępniana zapisanym zespołom (zgodnie z grafikiem tygodniowym) w godzinach popołudniowych i wieczornych, a także w weekendy. Dodatkowo z sali mogłyby korzystać: Przystań Twórcza (zajęcia muzyczne z opiekunem) oraz szkoła (specjalne lekcje muzyki). Zespoły miałyby wtedy szansę rozwijać swoją pasję bez ponoszenia dużych nakładów finansowych na sprzęt – dodaje Zbigniew Muczyński.

Wnioskodawca wyjaśnia, że w całej Polsce powstają orliki sportowe, które mają zapobiec marnowaniu talentów i służyć wychowaniu kolejnych wielkich sportowców takich jak Messi czy Deyna. - Dlaczego mamy nie dawać szans i wsparcia przyszłym muzykom? – pyta. Czy Jelenia Góra nie może wychować następców Niemena? Czy nie może u nas powstać grupa taka jak Metallica? Problem młodych muzyków to zarówno brak sprzętu, jak i brak miejsca do prób (bo zajęcia są głośne i nie każde pomieszczenie nadaje się) – dodaje muzyk.

Przykładem zespołu, który miał poważny problem ze znalezieniem miejsca do prób jest Mafi Furach, o którym pisaliśmy w lutym br. Kiedy muzycy chcieli ćwiczyć w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu okazało się, że próby może mieć tam tylko jeden zespół, który pojawił się tam jako pierwszy. Ten projekt miałby takie sytuacje wyeliminować.

Według wnioskodawców, ogólny koszt przygotowania takiej sali to około 32 tys. zł. Co składa się na tę kwotę? Instrumenty z rynku wtórnego (11 tys. zł): gitara elektryczna, gitara basowa, organy, perkusja oraz nagłośnienie, dwa mikrofony wokalne, wzmacniacz basowy, wzmacniacz gitarowy, a także wytłumienie sali – koszt prac i materiałów (pianka akustyczna – stożki, wykładzina dywanowa, wyburzenie ścianek działowych + naklejenie wykładziny i pianki akustycznej + wymiana instalacji elektrycznej + zabezpieczenie odpływów).

Jeśli wniosek przejdzie pozytywną ocenę merytoryczną wydziałów urzędu oraz komisji powołanej do oceny wniosków, trafi pod głosowanie mieszkańców, które rozpocznie się od 29 września i potrwa do 12 października br. Głosować może każdy dorosły mieszkaniec Jeleniej Góry, a także student (na podstawie legitymacji studenckiej) i pełnoletni uczeń (na podstawie legitymacji szkolnej). Głosowanie będzie przeprowadzone w internecie, na stronie Miasta oraz fizycznie w Urzędach (na Placu Ratuszowym i przy ul. Sudeckiej) i wszystkich oddziałach biblioteki miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~ 24-09-2014 8:40
Pomysł fajny tylko niedoszacowany. Brakuje kosztów opiekuna sali i sprzętu. Przy 3 zespołach już zacznie się problem ze zniszczeniami.
~bębenek 24-09-2014 9:40
ŚWIETNY POMYSŁ. Wyłapywanie i rozwijanie lokalnych młodych talentów powinno dotyczyć wielu sfer nie tylko sportu.
~felo 24-09-2014 10:09
b dobry pomysł, a argument o niszczeniu nie jest groźny, jest to bardziej kwestia zużycia elementów które trzeba wymieniać - naciągi. Bo w sumie gitary każdy muzyk ma swoje :)
~fabian 24-09-2014 10:33
na oficjalnej stronie miasta jest inny termin głosowania :http://jeleniagora.pl/content/zmiany-w-harmonogramie-bud%C5%BCetu-obywatelskiego-0 Angela co z Tobą? :-D
~SPK 24-09-2014 11:12
pomysł super, ale gitar nie dawać bo zaraz będzie "TO NIE JA TO ZEPSUŁEM". gitary to najmniejszy problem, każdy ma swoją. najważniejsze jest miejsce, podstawowa perkusja i wzmacniacze.
~MariSan 24-09-2014 11:44
Jak najbardziej ZA!
rymcycymcy 24-09-2014 11:47
Super ! :) ...tylko mikrofonów powinno być więcej, bo ja bym chciał występować z ...chórkiem ! ;)
~uuuk 24-09-2014 12:27
bardzo dobry pomysł. masz moje poparcie, będę głosować na TAK. okazuje się, ze obywatele potrafią wykazać się inicjatywą i mądrze działać. Mucha, startuj w wyborach!!!
~ 24-09-2014 13:49
Właśnie od tego jest MDK, a nie najpierw plany likwidacji, a potem otwieranie nowej sali całkiem gdzieś indziej.
~ 24-09-2014 15:19
dla mnie oklepane bo ta kultura zdecydowana większość to bród smród i ubóstwo tanie wina amareny łatwe panienki cukier we włosach śmierdzące stopy od glanów itp...
~skang 24-09-2014 15:45
Brawo Mucha. A "Winiala" na opiekuna sali.
~johny walker 24-09-2014 15:53
Do ~15.19 A Ty obsesyjnie przy każdej okazji tylko o stopach w glanach. Nogi mogą mieć zły zapach i w butkach od Gino Ros...ego
rymcycymcy 24-09-2014 19:12
To może być uraz z dzieciństwa ! :) ...pewnie mu tata dawał klapsy glanem ! ...tradycyjne wychowanie ;)
~ocetto 24-09-2014 19:41
Świetny pomysł! MDK czy Muflon, ma róznorodną działalność, orlik muzyczny byłby konkretnym adresem dla młodych muzyków. Oczywiście jakiś opiekun-instruktor tez musiałby zaistnieć, może na określoną liczbę godzin.
~rymcyjunior 24-09-2014 20:16
Z zespołem szukałem sali prawie rok :( Smutne trochę. Szczególnie to że piłkarzyki mają gdzie i czym kopać : I
~F 24-09-2014 21:36
świetny pomysł! Obv się zyścił!
~fanleniwca 24-09-2014 22:15
genialny pomysł, gdyby tylko to się udało
~do 15.19 24-09-2014 23:12
ty znawca, ty chyba stopy z plastikowych "glanów" wąchałeś, bo tak się składa że stopa w butach ze skóry naturalnej (np. glanów) nie śmierdzi. No chyba że jest 40 stopni i grzybica
~mieszkаniec 25-09-2014 2:06
Metallica i Niemen w Jeleniej... Buhahaha! Co te małolaty ćpаją? Mają rzępolić a okolicznym mieszkańcom będą uszy puchnąć? Za naukę się brać, a nie majaczyć o Metallice! Już gimbusy pobiegną głosować ze swoimi legitymacjami szkolnymi. Te forum pewnie też oni sami zaspаmowali, bo żaden rozsądny mieszkaniec nie poprze tego duгnego pomysłu.
~muzyk 25-09-2014 6:59
Pomysł dziecinny i naiwny ale tez nie wymagajmy od muzykantów lotności umysłu. Koleżka zapomniał dorzucić do całości kosztów cotygodniowych napraw sprzętu który w ostateczności i tak zostanie skutecznie zdemolowany po półrocznym pitoleniu. Zycze powodzenia w organizacji tego wesołego orlika!
~do 6:59 25-09-2014 9:00
Niestety możesz mieć rację. A kto będzie właścicielem Orlika! tzn kto odpowiadał będzie za np. nieletnich muzyków ??? i np. za niealkoholizowanie się. kiedyś krótko grałem w podobnej sali w Odk na zabobrzu, były nas 3 zespoły a kierownik wpuścił czwraty i zaczął się sajgon i syf. i każdy mówił to nie ja. To było w firmie z portierem instruktorem itp. To co będzie jak będzie całkiem free????
~do hejtów 25-09-2014 13:08
To są właśnie zagwostki, które należy przedyskutować, a nie z góry hejtować, ciągle tylko hejty "a za drogo, a za tanio, a co jeśli, a co jeśli nie, a po co" bla bla ble. Z takim podejściem to daleko nie zajedziecie, ale na szczęście są ludzie, którzy myślą inaczej niż "wieczni malkontenci" i coś się dzięki nim dzieje, a pryki jak Wy będą dalej siedzieć i hejtować.
~emeryt 25-09-2014 17:54
Bezsensowny pomysł. Lepiej pieniądze przeznaczyć na coś poważnego, a nie sprzęt do hałasowania dla smarkaczy. A już uzasadnienia o drugiej Metallice czy Niemenie rozwaliły mnie na maxa. Do roboty próżniaki, jak wyrosną z was robole to już będzie sukces, bo jak na razie potraficie sie tylko narkotyzować i alkoholizować! Wam nie powierzyłbym nawet złotówki!
~Elektryczny 26-09-2014 1:59
Taaa? Panie "emeryt, muzyk i spółka" ja po roku ćwiczeń na sprzęcie z przystani twórczej w postaci głośników i mikrofonu korzystając z pustej sali nie chodząc do szkoły muzycznej mogę dziś dzieki nabytemu doświadczeniu dawać koncerty i jeszcze z tego się utrzymywać a gdyby takiej sali nie by nie było to albo bym dziś nie grał tylko był kolejnym malkontentem takim jak Ty albo hałasował sąsiadowi jak sam to ująłeś co też jest niewłaściwym rozwiàzaniem . Dzięki danej szansie rozwoju w postaci śmiesznie małego pomieszczenia w którym mogłem sobie pokrzyczeć nikomu nie wadząc, dziś mogę spokojnie myśleć o studiach wokalnych lub teatralnych . A co do samych zespołów i muzyków jakoś jck działa , znam większość muzyków w jg i większości można pozazdrościć sukcesów jak i ambicji ... oby sie udało
~do 01:59 26-09-2014 18:56
To naucz się jeszcze pisać, gimbusie. Znalazł się Niemen od siedmiu boleści. Weź się za robotę próżniaku, zamiast szarpać druty pod oknem sąsiadów i grać im na nerwach. Pewnie wciąż mamusia cię utrzymuje. Za swoje hobby niech każdy płaci sam, podatnicy nie będą sponsorować takich fanaberii. Miasto ma dużo poważniejsze wydatki na głowie niż finansować głuрie pomysły dla młodzieży z marginesu, która chodzi na wagary, ćрa, chla i nudzi się całymi dniami. Jak ja byłem w twoim wieku to w wolnym czasie krowy pasłem i nikomu wtedy nawet do głowy nie przyszło narzekać, że ktoś im gitary nie kupił. Ale wtedy była porządna, wychowana młodzież, a nie wyszczekane szczyle, co mają komputery a mimo to nie potrafią sobie zagospodarować czasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group