Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7873
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rockowy Orlik dla młodych muzyków?

Środa, 24 września 2014, 7:45
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2014, 8:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rockowy Orlik dla młodych muzyków?
Fot. Archiwum
O salę wyposażoną w instrumenty i wzmacniacze dla młodych zespołów muzycznych wnioskuje – w ramach 1,5– milionowego przyszłorocznego budżetu obywatelskiego – Zbigniew Muczyński z zespołu Leniwiec. – My mamy salę do prób, ale wielu młodych, zdolnych muzyków nie ma gdzie rozwijać swoich talentów – mówi artysta, który przygotował wniosek. Żeby ten pomysł miał szansę na realizację, musi zostać pozytywnie oceniony przez komisje, ale przede wszystkim musi zostać poparty w głosowaniu mieszkańców. Liczy się każdy głos!

- Wychowajmy w Jeleniej Górze nowego Niemena lub Slayer’a! – apeluje Zbigniew Muczyński i wskazuje lokalizację sali w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej 74 (w sali dzierżawionej przez Przystań Twórczą). - Obecnie są to dwa pomieszczenie magazynowe o łącznej powierzchni 42 mkw. – wyjaśnia wnioskodawca – które w pełni wyposażone mogłyby być nieodpłatnie udostępniana zapisanym zespołom (zgodnie z grafikiem tygodniowym) w godzinach popołudniowych i wieczornych, a także w weekendy. Dodatkowo z sali mogłyby korzystać: Przystań Twórcza (zajęcia muzyczne z opiekunem) oraz szkoła (specjalne lekcje muzyki). Zespoły miałyby wtedy szansę rozwijać swoją pasję bez ponoszenia dużych nakładów finansowych na sprzęt – dodaje Zbigniew Muczyński.

Wnioskodawca wyjaśnia, że w całej Polsce powstają orliki sportowe, które mają zapobiec marnowaniu talentów i służyć wychowaniu kolejnych wielkich sportowców takich jak Messi czy Deyna. - Dlaczego mamy nie dawać szans i wsparcia przyszłym muzykom? – pyta. Czy Jelenia Góra nie może wychować następców Niemena? Czy nie może u nas powstać grupa taka jak Metallica? Problem młodych muzyków to zarówno brak sprzętu, jak i brak miejsca do prób (bo zajęcia są głośne i nie każde pomieszczenie nadaje się) – dodaje muzyk.

Przykładem zespołu, który miał poważny problem ze znalezieniem miejsca do prób jest Mafi Furach, o którym pisaliśmy w lutym br. Kiedy muzycy chcieli ćwiczyć w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu okazało się, że próby może mieć tam tylko jeden zespół, który pojawił się tam jako pierwszy. Ten projekt miałby takie sytuacje wyeliminować.

Według wnioskodawców, ogólny koszt przygotowania takiej sali to około 32 tys. zł. Co składa się na tę kwotę? Instrumenty z rynku wtórnego (11 tys. zł): gitara elektryczna, gitara basowa, organy, perkusja oraz nagłośnienie, dwa mikrofony wokalne, wzmacniacz basowy, wzmacniacz gitarowy, a także wytłumienie sali – koszt prac i materiałów (pianka akustyczna – stożki, wykładzina dywanowa, wyburzenie ścianek działowych + naklejenie wykładziny i pianki akustycznej + wymiana instalacji elektrycznej + zabezpieczenie odpływów).

Jeśli wniosek przejdzie pozytywną ocenę merytoryczną wydziałów urzędu oraz komisji powołanej do oceny wniosków, trafi pod głosowanie mieszkańców, które rozpocznie się od 29 września i potrwa do 12 października br. Głosować może każdy dorosły mieszkaniec Jeleniej Góry, a także student (na podstawie legitymacji studenckiej) i pełnoletni uczeń (na podstawie legitymacji szkolnej). Głosowanie będzie przeprowadzone w internecie, na stronie Miasta oraz fizycznie w Urzędach (na Placu Ratuszowym i przy ul. Sudeckiej) i wszystkich oddziałach biblioteki miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group