Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8157
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roboty w toku

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 czerwca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. rylit
Utrudnieniem dla ciepliczan objazdy i rozkopane chodniki.

Ekipy drogowców ciągle naprawiają i remontują cieplickie ulice. Niektóre części uzdrowiskowej dzielnicy miasta są wciąż rozkopane. Kierowcy muszą jeździć objazdami, a piesi – potykają się o wyrwy w niedokończonych chodnikach.

Tak jest, na przykład, przy ulicy Sobieszowskiej, gdzie w kurzu i w pyle ludzie starają się przejść przez rozkopane i pełne dziur chodniki. – Końca robót nie widać, a trwają już dobre kilka tygodni – mówi nam Dariusz Lewandowski.

Kłopoty są też w pobliżu dawnego szpitala i targowiska cieplickiego przy ulicy Jagiellońskiej. Tam zmotoryzowani muszą uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza w godzinach szczytu. Z powodu robót zdarzają się spóźnienia autobusów komunikacji miejskiej.

Drogowcy, którzy remontują trakty w Cieplicach i Sobieszowie, mają czas do końca roku. Tak przynajmniej zapowiedział prezydent Marek Obrębalski podczas debaty zorganizowanej w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”. Jednym z zadań, które mają być zakończone do grudnia, jest – według słów prezydenta – zakończenie przebudowy i naprawy nawierzchni trzynastu ulic w Cieplicach i siedmiu w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~wolfmann 14-06-2007 10:39
Tempo pracy drogowców jest porażające, Cieplice od dobrych 3 miesięcy są placem budowy. Firma robi wszystko chaotycznie, dzisiaj pokopią tu, jutro tam i wszędzie poryta nawierzchnia i brak chodników. Wielki minus dla władz miasta za wybór takiego wykonawcy.
~lx 14-06-2007 13:16
Ludzie nigdy nie będą zadowoleni. Jak się nie robi remontów to źle, jak się robi to też źle, bo są problemy z komunikacją. Nie da się zrobić remontu w ciągu dnia czy tygodnia. Remonty skończą się w tym roku (muszą, bo inaczej nie będzie dofinansowania ze środków UE (ZPORR–u i Interreg–u). To nie sa żadne zapowiedzi Prezydenta. Do wolfmanna. Jak się robi remont to musi być wszystko zryte. Zważ na to, że ulicami "idzie" cała infrastruktura techniczna: wodociągi, ka...lizacja, linie energetyczne, telefoniczne itp. Nie da się po prostu wjechać i kopać a później wszystko ubić najcięższym walcem. Że robią wolno? A może byś chciał co godzinę nie mieć wody albo prądu? Część planów nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Osobiście widziałem sytuację uszkodzenia instalacji wodociągowej, bo na mapie była ona na głębokości 1,5 m a w rzeczywistości – 30 cm. A chodniki, zgodnie ze sztuką budowlaną robi się na końcu a nie na początku inwestycji. Mi też remonty przeszkadzają, ale za kilka miesięcy wreszcie w wielu miejscach będzie równo i bez dziur. A co do wykonawców. Wygrali w przetargu. Mógł stanąć każdy. Mogłeś założyć firmę, wystartować i wygrać. I zrobić remont lepiej. Tylko twoja znajomość tematu dotyczy wyłącznie krytykowania.
~em 14-06-2007 13:34
Zgadzam się, ulica i chodnik w okolicach szkoły podstawowej nr 6 od prawie dwóch miesięcy są rozkopane...Bardzo rzadko pracują tam jacyś ludzie...nie ma jak przejść...Po prostu bardzo oporny na pracę wykonawca...
~Zbyszek 14-06-2007 14:53
do lx – super, że robię jest fajnie – mam tylko małe uwagi, których i tak nie zrobią bo tego nikt nie czyta z drogowców. Parking koło cmentarza na chociaż trzy samochody i te przewężenie koło wyjazdu z ul Staromiejskiej – można by zrobić jak na osiedlu Czarne – chodnik bardzo niski aby samochód się przecisnął, a pieszy nie musiał przechodzić jak akrobata tylko po krawężniku, bo na więcej nie ma miejsca.
~do lx 14-06-2007 15:07
to nie chodzi, ze skoro ktoś robi źle to sam se zrób – chodzi o to, że to się dzieje za nasze pieniądze! A co do sposobu remontów to np. czemu prace nie generujące hałasu nie są robione w nocy tak jak to jest na zachodzie? sam pracuję raz w dzień raz w nocy i jakoś nie narzekam. A co do planów inwestycyjnych to proszę mi powiedzieć kto jest odpowiedzialny za "wygląd" drogi dojazdowej do obwodnicy – ul. Lubańskiej? Będę wiedział na kogo na pewno nie głosować.
~kos 14-06-2007 16:57
zakrawa na kpine to co dzieje sie, a własciwie nie dzieje się na ul. przesmyckiego w Cieplicach! od jesieni rozkopana jezdnia, zryty asfalt i nikogo z pracowników na horyzoncie. Ciekawe jak długo jeszcze mieszkańcy bedą niszczyc samochody a piesi wykrecać nogi i psuć buty???????
~G.B. 14-06-2007 18:16
A Lubańską znowu dzisiaj "ryli".Dobrze że robią , ale dlaczego tak niestarannie, krzywe chodniki, brak wykończenie przy krawężnikach i przy parkanach posesji.Na pierwszy "rzut oka" brzydko, a po dokładnej obserwacji fatalnie.A ile materiału się marnuje!!!!!Czy Panowie z Ratusza zgodzili by się żeby im ktoś tak "pięknie" zrobił koło ich domów i kazał jeszcze za to zapłacić???? Ja nie widziałam nigdzie takiego partactwa koło prywatnego domu!!!!!!!!!!!!
~do lx 29-07-2007 17:49
jak nie masz pojęcia o czym piszesz, to oszczędź lania wody,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group