Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7685
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Robotnicy na bruku i szwindle w Rynku

Wtorek, 26 sierpnia 2008, 19:36
Aktualizacja: 23:50
Autor: Mar
Jelenia Góra: Robotnicy na bruku i szwindle w Rynku
Fot. Mar
Do końca tygodnia ekipa kamieniarzy wymieni uszkodzone bazaltowe kostki na placu Ratuszowym. Dla urody pewnie, granitowa szara kostka podzielona jest szachownicą z czarnych bazaltowych kamieni. Niestety, zaraz po położeniu bazalt zaczął się łupać.

- Dostaliśmy zlecenie na wymianę wszystkich uszkodzonych kostek – powiedział nadzorujący prace – Tam, gdzie uszkodzonych kamieni jest więcej, wymieniamy cały ciąg. Tam gdzie są ułupane pojedyncze, wydłubujemy je młotem. Musimy zdążyć do końca tygodnia.

Tych do wydłubania jest na całej powierzchni bardzo dużo. Tutaj bazalt, uważany za kamień praktycznie niezniszczalny, pokazał swoją słabość. W miejsce usuniętych kostek włożone zostaną granitowe.

Kończy się też malowanie arkad wokół jeleniogórskiego placu Ratuszowego. Na miejsce wróciły wszystkie ogródki przed restauracjami. Prawie wszystkie, bo przy okazji malowania wyszedł na jaw szwindelek.

- Niektórzy restauratorzy ustawili ogródki nielegalnie – powiedziała nam dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej „Północ” Lucyna Januszewska – Nie zgłosili się do nas, żeby podpisać umowy i nie płacili dzierżawy. Już dostali pismo nakazujące usunięcie ogródków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group