Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 4693
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Robotnicy na bruku i szwindle w Rynku

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 sierpnia 2008, 19:36
Aktualizacja: 23:50
Autor: Mar
Fot. Mar
Do końca tygodnia ekipa kamieniarzy wymieni uszkodzone bazaltowe kostki na placu Ratuszowym. Dla urody pewnie, granitowa szara kostka podzielona jest szachownicą z czarnych bazaltowych kamieni. Niestety, zaraz po położeniu bazalt zaczął się łupać.

- Dostaliśmy zlecenie na wymianę wszystkich uszkodzonych kostek – powiedział nadzorujący prace – Tam, gdzie uszkodzonych kamieni jest więcej, wymieniamy cały ciąg. Tam gdzie są ułupane pojedyncze, wydłubujemy je młotem. Musimy zdążyć do końca tygodnia.

Tych do wydłubania jest na całej powierzchni bardzo dużo. Tutaj bazalt, uważany za kamień praktycznie niezniszczalny, pokazał swoją słabość. W miejsce usuniętych kostek włożone zostaną granitowe.

Kończy się też malowanie arkad wokół jeleniogórskiego placu Ratuszowego. Na miejsce wróciły wszystkie ogródki przed restauracjami. Prawie wszystkie, bo przy okazji malowania wyszedł na jaw szwindelek.

- Niektórzy restauratorzy ustawili ogródki nielegalnie – powiedziała nam dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej „Północ” Lucyna Januszewska – Nie zgłosili się do nas, żeby podpisać umowy i nie płacili dzierżawy. Już dostali pismo nakazujące usunięcie ogródków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Sabath 26-08-2008 20:19
tak to jest jak się założy coś zanim nie popatrzy się jak jest wokoło ;-) moi znajomi przekonali się o tym nie raz
~a ja już mam dość!!!! 26-08-2008 21:20
odgłosów młota pneumatycznego, wydłubującego te kostki!
~Jan-ka 27-08-2008 8:32
Malowanie arkad!!! Nareszcie będzie czysto i ładnie!! TYLKO!!! już następnego dnia gdy idę do pracy to widzę na ścianach odciśnięte buciory i ślady po kołach rowerowych. "Ludzie" wolą gdy miasto jest brudne.
~mhm... 27-08-2008 9:47
Bazalt jest materiałem bardzo miękkim, twardość to zaledwie ok 3 w skali Mosha. Dopiero po przetopieniu jest twardy. Tak więc łączenie granitu składającego się głównie z kwarcu o twardości 7 z bazaltem jest majaczeniem chorego idioty niestety. To tak jakby uszyć spodnie łącząc jeans z muślinem.
~kmam 27-08-2008 10:14
Kostki bazaltowe są równiejsze, dlatego wcześniej się niszczą. Paradoks... nie!!! Po prostu więcej ludzi idąc przez rYNEK, tylko po nich idzie.
~kmam 27-08-2008 10:16
Przed remontem nawierzchni, zawieźcie robotników do Cieplic. Niech zobaczą jak ma wyglądać dobrze położona kostka. Kostka w rYNKU chyba jest tak rzadko położona, żeby można ją było "wydłubywać". :((((((((((((((
~Diabel 27-08-2008 10:27
Do Jan-ka, masz racje, a potem wyjezdzaja za granice i mowia jak to w Polsce jest brudno. Sam widzialem pare aut z Anglii z ktorych wyrzucali jacys d...le torby z McDonalda. Skoro juz tam wyjechali, to poco tu przyjezdzaja? Smiecic? Wstyd, tacy ludzie to nie towar eksportowy, a i takich turystow tu nie chcemy. Co mozna zrobic z takimi d...lami?
~andrew 27-08-2008 15:23
Parę lat temu, po malowaniu arkad, byłem świadkiem jak wyrostek (może 8 lat) odcisnął ślad buta na białej scianie. Podszedłem do niego i bez słowa dostał od tyłu MOCNEGO KUKSAŃCA. Tak się zdziwił że do tej pory na pewno pamięta .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group