Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3608
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Robert Kwiatkowski zbierał podpisy w Jeleniej Górze

Sobota, 15 marca 2014, 11:13
Aktualizacja: 11:16
Autor: Przemo
W piątek (14. marca) lokalni działacze koalicji Europa Plus Twój Ruch zbierali podpisy na listach poparcia swoich kandydatów do Europarlamentu. Wśród nich nie zabrakło numeru jeden na liście, Roberta Kwiatkowskiego.

Robert Kwiatkowski to były szef Telewizji Polskiej (w latach 1998-2004). Ukończył studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Bliski współpracownik prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), członkiem zarządu Stowarzyszenia Ordynacka, a od 2012 roku postawił na projekt koalicji Europa Plus, zrzeszającej takie ugrupowania, jak: Twój Ruch (Janusza Palikota), Dom Wszystkich Polska (Ryszarda Kalisza), Partia Demokratyczna, Stronnictwo Demokratyczne, Polska Partia Pracy, a także stowarzyszenie Równość i Nowoczesność.

Na listach Europy Plus TR nie ma kandydata z Jeleniej Góry. Jak tłumaczy szefowa struktur jeleniogórskich Ewa Kochan powodem jest wycofanie się kandydatki tuż przed zatwierdzeniem list. - Mieliśmy kandydatkę z Jeleniej Góry, ale tuż przed zatwierdzeniem list do Europarlamentu zrezygnowała z przyczyn osobistych.
Jak się dowiedzieliśmym, chodzi o Grażynę Rygiel, która jest sekretarzem Twojego Ruchu w okręgu legnicko-jeleniogórskim.

Zatem co do zaoferowania mają politycy Europy Plus dla Jeleniej Góry i okolic? - Szansą dla regionu jest energia niekowencjonalna, chcemy też wykorzystać klimat jaki panuje w Karkonoszach (zbliżony do alpejskiego) do promocji poprzez turystykę. Największym atutem jeleniogórzan jest jednak kapitał ludzki w postaci intelektu absolwentów szkół wyższych. Chcemy, aby skupili się na rozwoju nowych technologii. To długi i dobry krok idący w kierunku walki z bezrobociem w regionie jeleniogórskim - powiedział Robert Kwiatkowski.

Lista kandydatów E+TR do Europarlamentu:
1. Robert Kwiatkowski - były szef TVP, członek zarządu Europy Plus, Twojego Ruchu.
2. Anna Kubica - prawniczka z Wrocławia, członkini zarządu Twojego Ruchu
3. Bogdan Nowak - artysta, przedsiębiorca i samorządowiec z Bolesławca, twórca bolesławieckiej "Gliniady" - Parady z Miłości do Gliny.
4. Judyta Górniak - prawniczka ze Świebodzic,
5. Artur Widłak – ekonomista i samorządowiec z Kędzierzyna-Koźle,
6. Agata Nowacka – specjalistka ds. marketingu i PR od 10 lat mieszkająca w Brukseli,
7. Sławomir Skowroński – radny miejski z Legnicy,
8. Stanisława Zawadzka – pielęgniarka, menadżerka ochrony zdrowia i działaczka związkowa z Nysy,
9. Jacek Tabisz – wrocławski historyk sztuki, filozof i muzyk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów
10. Ewa Trybuła-Kiernicka – scenografka i działaczka społeczna z Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group