Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6778
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Robert Dudzik w “Smoleńsku” i na 14. OPMW

Czwartek, 11 sierpnia 2016, 7:37
Aktualizacja: Sobota, 27 sierpnia 2016, 14:49
Autor: Manu
Jelenia Góra: Robert Dudzik w “Smoleńsku” i na 14. OPMW
Fot. Screen z filmu "Smoleńsk"
Film “Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego trafi do kin 9 września. Rolę porucznika Artura Wosztyla, pilota samolotu Jak–40 zagrał Robert Dudzik, na co dzień aktor jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

Film został zrealizowany wg scenariusza Antoniego Krauzego, Tomasza Łysiaka, Macieja Pawlickiego i Marcina Wolskiego. Za zdjęcia, realizowane w Polsce i USA, odpowiada Michał Pakulski. Z kolei muzykę skomponował Michał Lorenc.

Robert Dudzik w minionym sezonie artystycznym 2015/2016 na deskach Teatru im. Norwida miał okazję dać się zapamiętać jeleniogórskiej widowni jako bardzo sprawny warsztatowo, interesujący aktor w roli Poliksenesa, przywódcy Czech, w “Zimowej opowieści” Williama Szekspira w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. Z kolei w monodramie “Rok Ryszarda” (El año de Ricardo) Angéliki Liddell w reżyserii Joanny Zdrady miał okazję wykorzystać pełen wachlarz aktorskich zagrań i afektów.

“Rok Ryszarda” w wykonaniu Roberta Dudzika zakwalifikował się do finału 10 monodramów (prezentacji konkursowych) z całej Polski i 26 sierpnia w Teatrze Studio w Warszawie rozpocznie XIV Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group