Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3667
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierżoniów: Rio Grappling Club z medalami z Dzierżoniowa

Wtorek, 12 lutego 2013, 21:21
Aktualizacja: 21:23
Autor: Przemo
Dzierżoniów: Rio Grappling Club z medalami z Dzierżoniowa
Fot. użyczone
W niedzielę 10 lutego w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się II Ogólnopolski Turniej No – Gi Fight Dzierżoniów 2013. W zawodach tych startowało 160 zawodników z całej Polski.

Fotogalerię z imprezy znajdziesz tutaj

W turnieju uczestniczyli zarówno panowie, jak i panie w różnej kategorii wiekowej. Na zawodach nie zabrakło także reprezentantów Jeleniej Góry z Rio Grappling Club. Na podium stanęli Michał Golasiński w kategorii białe pasy –81kg, a także Mateusz Bubin w kategorii purpurowe pasy +82kg. Michał bardzo dobrze zaprezentował się w swojej kategorii wygrywając ją bez większych problemów. Pierwszą walkę rozprawił się z reprezentantem Boi Teamu poddając go duszeniem zza pleców. W drugiej walce odesłał do domu jego klubowego kolego, wygrywając znaczną przewagą punktową. W pół finale „Goły” trafił na zawodnika z Forca Brava Opole, którego spokojnie od początku do końca kontrolował i obalał. W finale trafił na solidnego zawodnika Gold Teamu, który nie trafił tam przez przypadek. Jednak Michał pokazał mu solidną szkołę jeleniogórskiego Grapplingu i wygrał z przeciwnikiem przez obalenia. Warto wspomnieć, że „Goły” nie stracił nawet punktu, a także zwyciężył w kategorii, w której było najwięcej zawodników.

Kategoria Matuesza z powodu małej ilości startujących została połączona w otwartą przez co musiał zmierzyć się nawet z zawodnikami cięższymi od siebie. W pierwszej rundzie „Gruby” walczył z dużo cięższym zawodnikiem, który ma na swoim koncie ma m.in. I i III miejsce Mistrzostw Świata w Judo w kat. +100kg, Mirosławem Wolszczakiem. W drugiej walce o wejście do finału Mateusz zmierzył się z dobrze znanym sobie zawodnikiem, z którym walczył po raz czwarty i mało tego czwarty raz w półfinale, zawodnikiem występującym m.in. w MMAtack Livio Victoriano. Po zaciętej walce tym razem górą okazał się zawodnik z Jeleniej Góry, tym samym wchodząc do finału. W finale jednak „Grubcio” przegrał na punkty z zawodnikiem Bastionu Tychy.

- Jestem zadowolony z naszego występu, a najbardziej z osób, które trenują u nas krótko i odważyły się wziąć udział w zawodach. Cieszę się, że traktują to jako pasję i wierze, że jeśli będą dalej ciężko trenować mogą wiele osiągnąć. Chcielibyśmy podziękować firmom: Condizione, Składy Wokulski, Ksero Kopia, firmie ogólnobudowlanej MARKO, Gabinet masażu Doroty Grondeckiej a w szczególności firmie ASURA oraz Miastu Jelenia Góra za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju - powiedział Mateusz Bubin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group