Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 1480
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

RI „Solidarność”nie płaciła za lokal – będzie eksmisja. Zagórny: Wtedy wprowadzimy się do Ratusza!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 lutego 2013, 10:07
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2013, 14:30
Autor: UM/Red
Wojewódzka Rada NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” zalega z czynszem na ponad 37 tys. złotych, choć lokal jest nieduży (jego powierzchnia wynosi niespełna 25 m kwadr.) i miesięczny czynsz był też symboliczny. WR NSZZ RI „S” zajmuje swój lokal od czerwca 2002 r – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik. Miasto chce odzyskać ten lokal.

- Najemca nigdy nie wnosił opłat regularnie. Już w roku 2006 zadłużenie wyniosło ponad 7 tys. zł (w tym zaległość główna 6,5 tys. zł). Umowa najmu została w tej sytuacji rozwiązana w marcu 2006 r. - Najemca nie opuścił jednak lokalu i od tej pory – w świetle obowiązujących przepisów – był naliczany czynsz wyższy, jak za bezumowne korzystanie z lokalu. Dwukrotnie w roku 2006 Prezydent Miasta wyrażał zgodę na spłatę zadłużenia w ratach, niemniej jednak dłużnik nie regulował zaległych kwot – dodaje Cezary Wiklik.

Dwa lata później (w lutym 2008 r.) Związek Zawodowy Rolników Rzeczypospolitej „Solidarni” wystąpił do Prezydenta Miasta o przydzielenie lokalu po NSZZ RI „S”. „Solidarni” otrzymali odpowiedź, że nie może przekazać tego lokalu, który nie został wydany wynajmującemu (Miastu) do czasu jego przejęcia.

W trakcie czynności zmierzających do przejęcia lokalu przez Miasto (po złożeniu pozwu o eksmisję WR NSZZ RI „S”) okazało się, że władze Związku nie przyznają się do zajmowania lokalu. W piśmie wyjaśniającym stwierdziły, iż Marian Zagórny, który podpisał umowę najmu nie był do tego upoważniony przez Związek, zresztą już od roku 1998 r. nie jest członkiem NSZZ RI „S”, bowiem wówczas został z tego Związku wykluczony.

Próbowaliśmy się dodzwonić do ZZRR "Solidarni", ale w słuchawce odzywała sie automatyczna sekretarka. Nie udało nam się również dodzwonić do Mariana Zagórnego.

- Wypełniając obowiązki nakazane prawem, władze Jeleniej Góry wystąpiły do policji z wnioskiem o ustalenie, kto nielegalnie zajmuje lokal. Otrzymano odpowiedź, iż w lokalu przebywa Marian Zagórny, a sam lokal zajmowany jest przez ZZ RR „Solidarni”. W trakcie rozprawy sądowej ustalono także, iż poza Związkiem Zawodowym Rolników Rzeczypospolitej „Solidarni” lokal ten stanowi także siedzibę Fundacji Jesteśmy Solidarni”, przy czym przewodniczącym/prezesem obu tych instytucji jest Marian Zagórny – wyjaśnia rzecznik prasowy.

- W tym stanie rzeczy sąd wydał orzeczenie obligujące do opuszczenia tego lokalu zarówno przez ZZ RR „Solidarni”, jak i Fundację „Jesteśmy Solidarni”. Ze względu na konsekwentne uchylanie się od nawet częściowego uregulowania zaległości czynszowych decyzja o dokonaniu eksmisji jest w świetle prawa nieodwołalna - dodał.

Wieczorem (13 lutego) skontaktował się z nami Marian Zagórny, który problem widzi zupełnie inaczej. - Kiedy sześć lat temy rozpadł się NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", nie miał kto oficjalnie zgłosić tego Miastu. A ponieważ w lokalu funkcjonował nowo powstały ZZRR "Solidarni", zwróciliśmy się do Miasta, aby to na niego wystawiać faktury za czynsz. Ani jedna taka faktura nie wpłynłęła. Dlatego uważam, że za taki stan rzeczy odpowiada Miasto - twierdził Marian Zagórny. I dodał: Zwróciliśmy się do prezydenta, aby oficjalnie przekazać ZZRR "Solidarnym" zajmowany lokal, albo wskazać inny. Jeśli tak się nie stanie, wprowadzimy się do Ratusza. Zapewniam, że jesteśmy w stanie to zrobić - stwierdził w rozmowie z nami Marian Zagórny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Jeljel 13-02-2013 10:35
Tiaaa, jesli pojawia się jakakolwiek informacja dotycząca pana Zagórnego, to tylko o jego problemach z sądami, urzędami i innymi instytucjami. Czy ten pan ma w ogóle czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego ? Panie Zagórny !! czasy ganiania ze świniami po sądach dawno się skończyły, może trzeba się ogarnąć i wziąść za jakąś pracę, jeśli nie na roli, to może z miotłą na chodnikach.
~ 13-02-2013 10:50
no tak , jak zwykły przedsiębiorca zalega 3 miesiące to natychmiast na zbity pysk wywalają , a tu proszę prawie 7 lat i dopiero urz. miasta zainteresował się ta sprawa , i gdzie tu sprawiedliwość ???????
~Gość 13-02-2013 11:14
10:50 sprawiedliwość w jeleniej górze ustala p. Zawiła i to są skutki tej sprawiedliwości ,no ale jak urzędasy nie mają nic konkretnego do zaoferowania swoim mieszkańcom to zajmują się jakimś tam Zagórnym czy też kościołem homoseksualistami Grodzką byle tylko nie gospodarką miasta czy też państwa nie zajmują się bezrobociem ani tym żeby ludzie mieli gdzie pracować i za co funkcjonować ,to państwo jest chore i zgnite a w mieście naszym rządzą sami nieudacznicy.
~ktoś0 13-02-2013 13:51
O czym to świadczy - tylko o fatalnym zarządzaniu Urzędem Miejskim pod przewodnictwem pana Zawiły. Tak\" trzymać\" panie prezydencie.Za to ktoś powinien polecieć na zbity pysk. Czy na takie skur..... już nie ma rady w Jelenie Górze.
~ 13-02-2013 15:47
radę cieplic by się przydało eksmitować niech sobie obradują na ławce w parku
rymcycymcy 13-02-2013 16:03
No wiadomo lemingi z peło biorą się za zagrażającą im konkurencję polityczną ! :) ...to zwykłe prześladowanie ...i tyle w temacie ;)
~Schengen 13-02-2013 17:53
Szanowny @rycośtam.... jaka to konkurencja ? oczym piszesz zanim dasz "enter" ? Aktualni włodarze takimi działaniami maskują dotychczasowe braki sukcesów i szachy personalne (np czym się wykazał Pan Piotr Klementowski?, bo cisza jakaś w tym necie....). Niezłą "siarą" jest to, że poprzednicy nie wywalili z lokalu na zbity pysk, bo w tym przypadku nie należy się lokal zastępczy. Jak się mają czuć mieszkańcy miasta sponsorujący taką inercję? W ślad za eksmisją powinno ruszyć śledztwo w sprawie niegospodarności.
~Tytus 13-02-2013 18:48
No nareszcie!!! Dlaczego tak późno!!!
~ 13-02-2013 19:04
MOŻNA CZYNSZ ODPRACOWAĆ POWINIEN PAN ZAGÓRNY ZGŁOSIĆ SIĘ TAM GDZIE TRZEBA I ZACZĄĆ ODŚNIEŻAĆ SPRZĄTAĆ MIASTO!!!! POWODZENIA PRZYJEMNEJ PRACY
~Pieta 13-02-2013 20:17
siedem lat burak nie placil cztnszu i jeszcze straszy okupacja ratusza niech urzeduje w chlewie
~ 13-02-2013 20:18
Słusznie, że służby Prezydenta zrobią porządek z takimi kombinacjami.Ludzie etosu powinny dawać pozytywny przykład.
~ 13-02-2013 21:01
Cała sytuacja trwała zaledwie 7 lat i już na zbity pysk?Przepraszam ale śmiać mi się chce, nikt wcześniej nie potrafił czy nie chciał zająć się egzekucja zadłużenia?Za to biednego Pana Bolka za ściankę z rigipsu i quasi łazienkę Lenart ze swoimi rycerzami ścigają jak psa. Bolek przynajmniej odśnieża ale Zagórny ma za delikatne ręce.Do ratusza Panie Marianie to tylko z miotłą.Jak ma się jedna sytuacja do drugiej?
rymcycymcy 13-02-2013 21:15
17:53 | ~Schengen | ...a ja tylko chciałem podpowiedzieć hasło obronne ...takim chwytliwym slangiem ...eksperymentalnie zjednać się z obrońcami lewizny na prawiźnie ! ;) ...bo eksperyment ...to moje drugie imię ! :)
~ 14-02-2013 7:57
A może Zagórnemu przekazać lokal jak zrobi complexowy porządek w ratuszu?
~ 14-02-2013 9:26
LEPERIADA OSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR
~Krzysztof 44 14-02-2013 9:40
Jedno,czego niejaki Zagórny ma w nadmiarze to bezczelność.
~8888888 14-02-2013 9:40
Marian Zagórny, za to co robi dla biednych dzieci rolników z całej Polski, powinien mieć reprezentacyjny gabinet w RATUSZU, a nie 20m2 na STRYCHU W STARYM ROZPADAJĄCYM SIĘ BUDYNKU. Nawet w tej chwili, prowadzi w Przesiece zimowiska dla dzieci. Nie jest tylko organizatorem lecz realnie od rana do wieczora zajmuje się tymi dzieciakami, jeździ z nimi na wycieczki, na narty itp. A co do zaległości za czynsz...POMYŚLCIE TROCHĘ! Marian Zagórny nie może zapłacić miastu ani złotówki, gdyby tak zrobił i zapłacił BEZ FAKTURY to miałby natychmiast zarzut DZIAŁANIA NA SZKODĘ FUNDACJI. Byłem wiele razy w tym biurze u Pana Mariana, wąska kiszka na strychu, wiatr hula po całym lokalu, wysokość sufitu definiuje że jest to MAGAZYNEK, STRYCH itp. bo jako lokal biurowy nie spełnia to żadnych norm budowlanych
~ 14-02-2013 10:15
kumple prawicy hahaha wstydziliby się
~Danar 14-02-2013 11:44
Pani Czernow i pan Kusiak chętnie umarzali zobowiązania kolegów z podwórka
~Mona 14-02-2013 12:57
No i mamy powtórkę!!! Oczywiście potwierdza to co ja już pisałam przy sprawie p. Bolka - są równi i równiejsi!!! P. Prezydencie czas najwyższy przyjrzeć się pracy CAŁEGO ZGKiM - a jakby tak przy okazji rozliczyć wysokie "gremium" raz a dobrze......??!!
~ 14-02-2013 13:28
DOLNOŚLĄZAK. Zagórny w logo swojego ugrupowania ma wpisaną historyczną, legendarną nazwę "Solidarność". Prawdą jest, że na dźwięk tego słowa dawno temu otwierały się wszystkie wrota. Natomiast urzędnicy, nie respektując prawa, czynili wszystko zgodnie z żądaniem delikwenta o solidarnościowym rodowodzie. Czasy się zmieniły. Zagórny - niczym partyzant - pozostał w okopach i nadal walczy, nie zdając sobie sprawy, że nazwa "Solidarność" we współczesności kojarzy się tak źle jak ongiś PZPR. Jest jednak nadzieja aby pogodzić te dwie zwalczające się formacje. Proponuję aby Prezydent udostępnił Solidarnościowemu Zagórnemu część pomieszczeń w ratuszu, które dziś zajmuje szef dialogu społecznego były aktywista PZPR. DOLNOŚLĄZAK.
~ 14-02-2013 15:51
Ja byłbym bardziej perwersyjny i posadził bym ich w jednym pokoju po dwóch stronach tego samego biurka...a Klementowskiego przy parapecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group