Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8515
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koszalin/Jelenia Góra: Reżyser “Miedzianki” wygrał 5. Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych

Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 7:56
Aktualizacja: 16:03
Autor: Manu
Koszalin/Jelenia Góra: Reżyser “Miedzianki” wygrał 5. Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych
Fot. Archiwum Teatru
Łukasz Fijał, reżyser spektaklu “Miedzianka” wg Filipa Springera w wykonaniu Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, zdobył nagrodę w zakończonym w niedzielę (15 czerwca) w Koszalinie jubileuszowym V Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych “m–teatr” 2014.

Tak zadecydowało Jury konkursowe festiwalu w składzie: Dorota Ignatjew - zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Zagłębie w Sosnowcu, Aneta Kyzioł - krytyk teatralny oraz Zenon Butkiewicz - dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Główną nagrodę w wysokości 7 tys. zł ufundował prezydent Koszalina. Zwycięski spektakl miał swoją premierę 21 grudnia ub. r. Jest to sceniczna adaptacja reportażu Filipa Springera “Miedzianka. Historia znikania” opowiadająca o małym dolnośląskim miasteczku, po którym zostało tylko kilka domów z powodu rabunkowego eksploatacji złoża rudy uranu.

“Miedzianka” prezentowana była także na scenie Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Zittau, w ramach Międzynarodowego Festiwalu “3LänderSpiel 2014”. W spektaklu grają: Agata Grobel (Miedzianka), Elżbieta Kosecka (Przypominacz 4), Małgorzata Osiej-Gadzina (Przypominacz 3), Robert Dudzik (Przypominacz 2), Kazimierz Krzaczkowski (Przypominacz 1) i Robert Mania (dziennikarz Adam).

Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych “m–teatr” odbywają się od 2010 r. i są adresowane do reżyserów, mających w dorobku nie więcej niż dziesięć realizacji na profesjonalnych scenach. Organizatorem imprezy jest Bałtycki Teatr Dramatyczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group