Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8587
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rezygnacja szefa rady

Wtorek, 6 października 2020, 7:18
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Rezygnacja szefa rady
Fot. WAC
Rada Miasta w Szklarskiej Porębie podczas swojej ostatniej sesji przyjęła rezygnację Janusza Lichockiego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta.

Powodem rezygnacji był wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który unieważnił uchwałę Rady Miasta w Szklarskiej Porębie z października ubiegłego roku o wyborze Janusza Lichockiego na funkcję przewodniczącego tego gremium. WSA uznał, że J. Lichocki złamał przepisy ustawy o samorządzie gminnym stanowiący, że radny nie może brać udziału w głosowaniu w radzie ani w komisji, jeżeli dotyczy ono jego interesu prawnego.

Dodajmy, że jego głos był decydujący, gdyż głosowanie w tej kwestii zakończyło się stosunkiem głosów 8:7. J. Lichocki został wybrany głosami liczącego ośmiu członków klubu radnych „Lepsza Szklarska dla Mieszkańców" . Tworzą go radni, którzy w wyborach do rady startowali z komitetów Grzegorza Sokolińskiego oraz Ryszarda Rzepczyńskiego.

O wyrokach sądu nie należy dyskutować, mimo że akurat ten wydaje mi się nieco dziwny – mówi Janusz Lichocki. - Uzasadnienie wyroku było na tyle jasne, że zdecydowałem się złożyć rezygnację, uprzedzając jego uprawomocnienie się. Nie będę też odwoływał się od tego orzeczenia, co oznacza, że na najbliższej sesji Rady Miasta będziemy znowu wybierać jej przewodniczącego. Oczywiście zamierzam ponownie kandydować i mimo że nasza rada jest podzielona to liczę, że uda nam się dojść do kompromisu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
11
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
7
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
850
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group