Jelenia Góra: Rezerwy wygrywają z wiceliderem

Niedziela, 28 października 2007, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
Młode jeleniogórzanki pokonują KKS Kielce

Cenne zwycięstwo odniosły w VI kolejce rozgrywek I ligi piłki ręcznej zawodniczki KS Finepharm Carlos II. Jeleniogórzanki pokonały dotychczasowego wicelidera tabeli 37:32 (21:15)

Pierwsza połowa spotkania ułożyła sie po myśli jeleniogórzanek, które dość szybko wypracowały sobie kilku bramkową przewagę, gdyż już w 9 min. po golu Kingi Ślusarczyk prowadziły 8:3. Gospodynie pojedynku imponowały zwłaszcza skutecznością w kontratakach, zaś znakomitą dyspozycją strzelecką popisywała się Sabina Kobzar. Goście rozczarowywali grą w defensywie, stąd rezerwy Finephramu zdobyły w pierwszych 30 minutach aż 21 goli.

Po zmianie stron obraz gry uległ diametralnej zmianie. Goście poprawili grę w defensywie, zaś jeleniogórzanki uspokojone pewnym prowadzeniem z pierwszej polowy raziły nonszalancją w ataku. W 53 min. gospodynie niemal w całości roztrwoniły swoją przewagę i wygrywały tylko 30:29. W tym momencie ich szkoleniowiec Dariusz Jarosz wziął czas, co wpłynęło na uspokojenie gry zespołu. W końcówce ciężar zdobywania goli wzięła na siebie Agnieszka Kocela i po serii jej trzech goli w 59 min. KS prowadził 36:31 i było wiadomo że tego meczu nie przegra. Dodajmy że zadanie jeleniogórzankom w końcówce ułatwiła Aleksandra Pokrzywka , która tak gwałtownie protestowała przeciwko niesłusznej jej zdaniem decyzji sędziów że zarobiła najpierw dwu minutową karę, a następnie czerwona kartkę.

<b>KS Finepharm Carlos II - KKS Kielce 37:32 (21:15)</b>
<b>KS Finepharm II:</b> Skompska, Szalek, Kobzar 12, Kocela 7, Marceluk 5, Ślusarczyk 5, Buklarewicz 4, Bogusławska 3, Matacz 1, Szymczyk.