Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7771
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rezerwowy kierowca na podwójnym gazie

Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 12:23
Aktualizacja: 12:24
Autor: TEJO
Dwa i siedem dziesiątych promila alkoholu miał w organizmie drugi szofer autokaru wiozącego dzieci na wycieczkę. Mężczyzna miał prowadzić pojazd do Wrocławia. Organizator zapewnił innego kierowcę.

Wczoraj około godziny 7.30 policjanci na polecenie oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali na ulicę Teatralną , gdzie na prośbę rodziców mieli skontrolować autokar.

Pojazdem tym dzieci z Karpacza jechały na wycieczkę w okolice Inowrocławia. Kierowcą okazał się, 56-letni mieszkaniec Karpacza. Mężczyzna był trzeźwy, jak również posiadał wszystkie dokumenty uprawniające go do kierowania autokarem.

Oświadczył jednak, że od Jeleniej Góry do Wrocławia autokarem kierować będzie drugi z kierowców, którym okazał się 34-letni mieszkaniec Karpacza. Podczas rozmowy z nim policjanci wyczuli do niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2,7 promila.

W związku z tą sytuacją organizator wycieczki zapewnił innego kierowcę, trzeźwego, tak aby dzieci bezpiecznie dojechały i wróciły z zaplanowanej wycieczki – mówi nadkom. Edyta Bagrowska. Pijany kierowca miał szczęście, bo nie został zatrzymany podczas jazdy. Jednak był w „stanie wskazującym” podczas pracy, więc odpowiednie konsekwencje służbowe będzie mógł wyciągnąć pracodawca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group