Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 7828
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rewitalizacja Wzgórza Kościuszki wymaga przyspieszenia

Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rewitalizacja Wzgórza Kościuszki wymaga przyspieszenia
Fot. RED
Miasto ogłosiło przetarg na dokumentację projektową rozbudowy i doposażenia ścieżki przyrodniczej w parku na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze. Równie szybko wybrany zostanie wykonawca robót. Prace muszą się bowiem zakończyć do września 2012 roku.

W ramach prac w parku przeprowadzona zostanie modernizacja istniejącej ścieżki przyrodniczej, której nawierzchnia jest w obecnie w bardzo złym stanie, a część z niej nie ma nawet asfaltu. Nowa nawierzchnia ma być ekologiczna i przyjazna dla roślinności. Naprawione zostaną też kamienne schody prowadzące trasą ścieżki od strony ul. Chełmońskiego do punktu widokowego „Szubienica”. Sam punkt widokowy będzie podświetlony.

Stworzona zostanie nowa ścieżka i dwa nowe przystanki: przystanek 10 - Aleja Modrzewiowa oraz 11 - Pnącza. Wejście na ścieżkę będzie możliwe z trzech stron: od ulic Chełmońskiego, Mickiewicza i Sudeckiej. W parku stanie też 100 nowych lamp, 30 ławek żeliwnych z wykończeniem drewnianym oraz 30 koszy na śmieci. Wymienione zostaną istniejące tablice informacyjnych na jednolite, trwałe i odporniejsze na dewastację. Po rozbudowie trasa ścieżki przyrodniczej będzie liczyła niemal dwa kilometry.

- Otrzymanie dofinansowania na tej projekt było dla nas ogromną niespodzianką ponieważ dwa lata wcześniej znalazł się on na liście rezerwowej na pierwszym miejscu. Dwa miesiące temu otrzymaliśmy informacje, że znajdą się dla nas pieniądze, ale musimy zrealizować projekt do września przyszłego roku, dlatego mamy bardzo krótki okres realizacji. Stąd to tempo przygotowania dokumentacji, szybko wybierzemy też wykonawcę, który będzie miał krótki okres zakończenia prac wymuszony datą wydatkowania środków unijnych – mówi Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
847
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group