Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8327
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rewitalizacja Parku Norweskiego dobiega końca

Czwartek, 21 listopada 2013, 9:07
Aktualizacja: Piątek, 22 listopada 2013, 10:37
Autor: Mea
Jelenia Góra: Rewitalizacja Parku Norweskiego dobiega końca
Fot. Mea
Można już przechadzać się wyremontowanymi alejkami Parku Norweskiego, kończy się w nim budowa pięknej altany widokowej. Płytami granitowymi wykładana jest już scena koncertowa, a wkrótce w stawie zostanie zamontowana fontanna. – Inwestycja zakończy się 29. listopada – zapewniła Jolanta Piasecka–Nowak, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Remont realizowany jest w ramach projektu „Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muskau”, którego wartość wynosi ok. 9 mln zł.

W ubiegłym roku w Parku Norweskim oczyszczono dno i wyrównano brzegi stawu, odremontowano trzy mosty, jeden zabytkowy - kamienny i dwa drewniane. - W tym roku zostały już wykonane alejki. Główna, prowadząca do Pawilonu Norweskiego, wyłożona jest kostką brukową, ścieżka dla rolkarzy biegnąca do wałów ma nawierzchnię żywiczną, natomiast pozostałe dróżki są utwardzone żwirem - mówiła Jolanta Piasecka-Nowak.

- Altana ustawiona jest nad brzegiem stawu, skąd można podziwiać piękne widoki oraz obserwować pływające kaczki. W środku są ławeczki. Obiekt jest zadaszony, więc spacerowicze mogą się tu również schronić przed deszczem. Niegdyś betonowa scena wykładana jest obecnie granitowymi płytami.
– Jest super, można pojeździć na rowerze, czy też na rolkach, ścieżki są równe, czyste i co najważniejsze suche, nie zbiera się na nich woda. Widać, że są to dobrze wydane pieniądze – podkreślała Agnieszka Masiukiewicz z Jeleniej Góry.

Również kuracjuszom park przypadł do gustu. – Jesienna atmosfera jest wspaniałą okazją do spacerów po tych odnowionych alejkach. Park jest bardzo ładny, można obserwować rude wiewiórki i duże stado kaczek. Altana widokowa w białym kolorze pięknie prezentuje się nad brzegiem stawu i obok kamiennego mostku. A jeszcze fajniej będzie, gdy zaczną odbywać się koncerty na tej remontowanej scenie – mówiła Hildegarda Krakowiak z Bielska-Białej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group