Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6401
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewitalizacja Parku Norweskiego dobiega końca

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 listopada 2013, 9:07
Aktualizacja: Piątek, 22 listopada 2013, 10:37
Autor: Mea
Fot. Mea
Można już przechadzać się wyremontowanymi alejkami Parku Norweskiego, kończy się w nim budowa pięknej altany widokowej. Płytami granitowymi wykładana jest już scena koncertowa, a wkrótce w stawie zostanie zamontowana fontanna. – Inwestycja zakończy się 29. listopada – zapewniła Jolanta Piasecka–Nowak, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Remont realizowany jest w ramach projektu „Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muskau”, którego wartość wynosi ok. 9 mln zł.

W ubiegłym roku w Parku Norweskim oczyszczono dno i wyrównano brzegi stawu, odremontowano trzy mosty, jeden zabytkowy - kamienny i dwa drewniane. - W tym roku zostały już wykonane alejki. Główna, prowadząca do Pawilonu Norweskiego, wyłożona jest kostką brukową, ścieżka dla rolkarzy biegnąca do wałów ma nawierzchnię żywiczną, natomiast pozostałe dróżki są utwardzone żwirem - mówiła Jolanta Piasecka-Nowak.

- Altana ustawiona jest nad brzegiem stawu, skąd można podziwiać piękne widoki oraz obserwować pływające kaczki. W środku są ławeczki. Obiekt jest zadaszony, więc spacerowicze mogą się tu również schronić przed deszczem. Niegdyś betonowa scena wykładana jest obecnie granitowymi płytami.
– Jest super, można pojeździć na rowerze, czy też na rolkach, ścieżki są równe, czyste i co najważniejsze suche, nie zbiera się na nich woda. Widać, że są to dobrze wydane pieniądze – podkreślała Agnieszka Masiukiewicz z Jeleniej Góry.

Również kuracjuszom park przypadł do gustu. – Jesienna atmosfera jest wspaniałą okazją do spacerów po tych odnowionych alejkach. Park jest bardzo ładny, można obserwować rude wiewiórki i duże stado kaczek. Altana widokowa w białym kolorze pięknie prezentuje się nad brzegiem stawu i obok kamiennego mostku. A jeszcze fajniej będzie, gdy zaczną odbywać się koncerty na tej remontowanej scenie – mówiła Hildegarda Krakowiak z Bielska-Białej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~zenek23 21-11-2013 9:29
jak sie pojawia miejscowe elity to altanka dlugo oczu nie nacieszy....
~kkk 21-11-2013 9:48
Wandale i drobne pijaczki szybko zniszczą ten piękny park. Drewniane balustrady mostków też już są poniszczone. Szkoda. :(
~kokospoko 21-11-2013 9:49
Szkoda ze alejka dla rolkarzy jest rowniez glownym traktem spacerowym. Slalom miedzy rozwrzeszczanymi dziadkami chyba dodatkowa atrakcja.
~ 21-11-2013 9:55
Badzmy dobrej mysli! Mam nadzieje, ze Straz Miejska sprosta zadaniu i chuliganstwo, tudziez psiuchy-srajuchy beda musialy sie miec ma bacznosci.To piekne miejsce i nie mozecie pozwolic na dewastacje.
~Mieszkaniec 21-11-2013 10:26
Moim zdaniem monitoring w tym miejscu to podstawa. Po co było inwestowac tyle kasy jak te bez mózgi zaraz wszystko zniszczą!
~DJ 21-11-2013 11:35
I znowu ten beznadziejny żwir na ścieżkach. Trzeba być totalnym ignorantem by wysypywać czymś takim drogi i ścieżki. Podczas opadów jedno wielkie grzęzawisko, a gdy jest sucho i gorąco to się kurzy i pyli. Ciekawe czy wpadną na taki sam d...lny pomysłl jak zwężenie głównej alei w parku zdrojowym. Dzięki temu innowacyjnemu pomyslowi trzeba teraz chodzic praktycznie gęsiego a środek alei zajmuje fantastyczna rabatka z ziemią. Albo ci, ktorzy są odpowiedzialni za takie projekty to kompletni ignoranci, albo celowo działają na szkodę mieszkańców.
~ 21-11-2013 12:20
A monitoring gdzie?!!! kasa wyłożona na rewitalizację zaraz pójdzie sie pie....., bo lokalna "ELITA" zacznie aktywne życie parkowe. Kamery, kamery, kamery plus wizyty Strazy Miejskiej o różnych porach dnia i nocy, to może to wytrzyma chociaż kilka lat....
~ 21-11-2013 12:31
"ścieżka dla rolkarzy biegnąca do wałów ma nawierzchnię żywiczną, natomiast pozostałe dróżki są utwardzone żwirem" W tym samym artykule czytam też: "– Jest super, można pojeździć na rowerze, czy też na rolkach, ścieżki są równe, czyste i co najważniejsze suche" Ta Pani na pewno mówi o tym samym parku? Przecież zaprzeczacie sami sobie w tym samym artykule, Jelonko, jaja sobie z nas robisz?
~miri 21-11-2013 12:53
Dokładnie, odnawianie czegokolwiek czy robienie od nowa nie ma sensu, póki nie jest zabezpieczona monitoringiem...
~michał1111 21-11-2013 13:08
do" KOKOSPOKO" idź spacerować gdzie indziej nikt Cię nie zmusza do katowania się obecnością dzieciaków droga wolna park zdrojowy przyjmie każdego zdegustowanego snoba.
~oko 21-11-2013 13:09
A SZCZAW TAM POSADZLI ... i sliwke mirabelke niesioloski przyjedzie na wyzerke wiosna hi hi i placz nad tym krajem
~ 21-11-2013 14:46
Jestem realistą, zbieram zakłady kiedy ta chatka ze zdjęć zostanie zdewastowana/ podpalona. Obstawiam przełom grudnia i stycznia.
~Ala 21-11-2013 14:49
W planach miała być muszla koncertowa a nie scena, toż to jakieś oszustwo.Ani jednej ławki nie ma żeby usiąść byłam w parku i nie miałam gdzie odpocząć.
~?! 21-11-2013 15:36
Jak to k...a nie ma ławek?! W parku?! Chyba jeszcze je ustawią, przecież to niemożliwe aby w parku nie było ławek? Chociaż, w tym kraju, w tym mieście, z tymi włodarzami...
~mało 21-11-2013 16:26
MAŁO FARBY NA TYM DREWNIE!
~mieszkanka 21-11-2013 16:39
Ej, narzekacze! Jak zwykle odezwali się zawodowi internetowi narzekacze i malkontenci, którym nigdy nic nie pasuje. Jestem wielokrotnie w parku i bardzo podoba mi się ten remont. Bardzo dobrze, że ścieżki są żwirowe, a nie jak wcześniej było - asfaltowe. Jak ktoś chce sobie pochodzić po asfalcie, niech chodzi po chodnikach. To jest park i na całym świecie tak się robi ścieżki w parkach. Altana - również świetny pomysł! Oby tylko jak najdłużej postała. Również zrobiono nową, bardzo fajną ścieżkę pod samymi wałami. Generalnie park po remoncie już teraz bardzo mi się podoba. Można będzie tez jeździć na rowerze, czego nie można robić w parku zdrojowym. Malkontenci pewnie i tak nigdy się w tym parku nie pojawią, oni potrafią tylko narzekać a cały ich świat to internet i anonimowe hejtowanie.
~trollik 21-11-2013 16:52
"Rewitalizacji Parku Norweskiego dobiega końca"???!!!! Chyba REWITALIZACJA Parku Norweskiego dobiega końca. Mea, nie popisałaś sie ;-)
~Dr Watson 21-11-2013 16:58
Do "Mieszkańca" i "kkk". Niestety, ale macie rację. W tym mieście jest zbyt wielu .... bezmózgowców którym będzie przeszkadzało piękno tego wyremontowanego parku. Nie tylko ta ładna altana, ale i zaraz świecące ładne lampy zaczną im przeszkadzać. Więc monitoring to w tym miejscu podstawa. Będzie tańszy od naprawy szkód które niebawem miejscowe ... ani chybi poczynią.
~adi 21-11-2013 17:02
A co ze ścieżkami z Parku Zdrojowego do kamienia upamiętniającego spotkanie W. Pola i K. Ujejskiego z J. Purkynem i dalej do wałów, a także odbiciem do parkingu w Cieplicach? Również te ścieżki wymagają remontu i przebudowy! Przy samym kamieniu można zrobić jakiś skwerek z kwiatami i ławkami. Szkoda, że przy remoncie parku zapomniano o tym zakątku! http://www.jelonka.com/news,single,init,article,39175
~ 21-11-2013 17:35
Super
~wsk 21-11-2013 17:43
gratulacje dla wykonawcy.........altany.
~www 21-11-2013 18:45
Zrewitalizowali KACZKI ?! zdjęcie 12. :)
~yahu 21-11-2013 19:11
Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w \l "Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał
~yahu 21-11-2013 19:12
Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej ka
~yahu 21-11-2013 19:13
a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym i
~yahu 21-11-2013 19:14
zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem
~do 78:10 21-11-2013 19:24
Nie pomyliłeś artykułów, trollu?
~ość portalu 21-11-2013 21:43
Paskudne są te stylizowane plastikowe latarnie.
~UpGraDe 21-11-2013 22:27
ale sztuma, znowu żwir
~gosc1234 22-11-2013 2:10
Szkoda ze nie zrobili silowni takiej jak na Zabobrzu......
~cpcNN 22-11-2013 3:10
...ławki niebawem będą rozstawiane (nie tylko moim zdaniem - ładniejsze niż w parku zdrojowym) plus kosze na śmieci (ławki i kosze już czekają rozpakowane na parkingu), lampy lada dzień rozświetlą cały park....jednym słowem czy komuś się to podoba czy też nie ...to i tak jest o niebo lepiej niż było dotychczas. Tu nie ma co narzekać. Ścieżki są żwirowe...to prawda nie jest to najfajniejsze rozwiązanie ale taka nawierzchnia to kwestia mniejszych kosztów. Monitoring zapewne będzie choć wcale nie jest aż tak potrzebny... ten park zawsze był i będzie bezpiecznym parkiem. Mosty nie są zniszczone, są zabrudzone mazakami... Ps. koszt czyszczenia nie jest tak wielki... ale od tego typu "ozdób młodzieżowych" ani straż ani monitoring ww mostów, ławek, altany nie upilnuje.
~cpcNN 22-11-2013 3:30
Scena wyłożona granitem na pewno spełni swoje zadanie i bardzo się przyda....w trakcie jakichkolwiek pokazów, występów, okazjonalnych imprez będzie rozstawiane standardowe składane rusztowanie z zadaszeniem... muszla nie jest koniecznością. Fontanna w stawie - z góry uprzedzam nie oczekujmy cudów że będzie 10 metrowa i podświetlana w kolorach tęczy ;) jak dla mnie może tam być ale wcale nie musi (pamiętajmy że to też nie jest bezawaryjny sprzęt, z psującymi się fontannami mamy już doświadczenie w parku zdrojowym jak i w jeleniej górze)
~Góral 22-11-2013 6:47
nie podoba się park to siedż na d....pie w domu
~PL 22-11-2013 17:39
Pytanie podstawowe co ma rerwitalizacja Parku Norweskiego do ochrony przeciwpowodziowej uzdrowiska , czy te pieniądze nie powinny trafić tylko i wyłacznie na prace związane z ochroną przeciwpowodziową . Pytanie drugie ile z tej kasy wydano na prace konserwacyjne tamy cieplickiej ???????
~Wiesława 22-11-2013 19:56
Bardzo dobrze, że ścieżki są żwirowe. To zdecydowanie najlepszy rodzaj nawierzchni do parku. Malkontenci nie muszą tam chodzić - będzie dzięki temu przyjemniej w parku.
~Ciepliczanie 23-11-2013 21:17
Pytamy, gdzie podziała się Wodzianka, która była znakiem rozpoznawczym Parku Zdrojowego i? Chcemy, żeby wróciła na miejsce!
~_marysienka 26-11-2013 10:40
Bardzo fajnie z tym remontem parku, altana tez piekna i nowa, ale projekt dot.ochrony przeciwpowodziwej. Pamietam 1980 r. i 1997, kiedy za walami bylo jezioro, woda przesiakala przez waly, a pomiedzy kamieniami w tamie tryskala woda. Ja wiem, ze Niemcy budowali solidnie, ale bez przesady, kiedys nawet solidne, niemieckie budowle p.powodziowe MUSZA! byc remontowane i takie bylo wlasnie przeznaczenie tych pieniedzy! Mieszkam pod walami i pamietam bardzo dobrze, co to strach czy tym razem waly jeszcze wytrzymaja. Altaneczke, jak i najpiekniejsze laweczki swiata w ulamku sekundy porwie woda, gdy pusci wal. Nie widzialam prac naprawczych czy konserwacyjnych walow i tamy, mozna wiedziec, dlaczego? Czy media lokalne moga zajac sie tematem zanim nastanie tragedia setek ludzi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group