Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 3542
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rewelacyjny koncert, świetne kapele

Niedziela, 22 maja 2011, 7:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 maja 2011, 7:17
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Rewelacyjny koncert, świetne kapele
Fot. zyava
Wczoraj, 21 maja na Stadionie Miejskim przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach odbył się długo oczekiwany przez fanów ostrego brzmienia Finałowy Open Air LIGI ROCKA, czyli polsko–niemieckich spotkań młodych muzyków. Zwyciężył zespół PEOPLE OF THE HAZE!

Jeleniogórska LIGA ROCKA to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych imprez w Polsce, mających na celu promocję i edukację muzyczną młodych zespołów grających szeroko pojętą muzykę rockową – począwszy od jej klasycznej odmiany, na HC, punk rocku czy deathmetalu skończywszy.

Wypracowana przez lata „ligowa” formuła dziś cieszy się wielkim szacunkiem wśród kapel rozpoczynających karierę sceniczną, których każdego roku „na lidze” jest coraz więcej. I to nie tylko tych z regionu Dolnego Śląska, lecz z całego kraju. Gościnnie, nie jako uczestnicy konkursu organizowanego w ramach imprezy – także z Niemiec.

W tegorocznej edycji LIGI ROCKA, której wielki finał w postaci mega koncertu „pod chmurką” odbył się wczoraj na Stadionie Miejskim przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach, udział wzięły następujące polskie zespoły: ABSYNTH (eksperimental rock/modern metal), BAZA 1 L (hard rock/cross over), GRUNBERG (punk rock), FUNK FICTION (funk rock), MAIGRA (metal), ZESPÓŁ WYCHOWAWCZY (punk rock), EdiTT (chilcore), DZL (hard rock), PEOPLE OF THE HAZE (hard i stoner rock/rock’n’roll), EMANACJA (progrock/artmetal), BOLILOL (rock), COCKROACH (metal/crossover), MEPHARIS (trash/heavymetal), FADE (progresive metal), ZGON (punk/ska, grunge), CRIES IN VAIN (alternative metal), PANCURNIK (punk rock), WHORE LAUGH (groove metal/trash metal), DON’T PANIC (porno metal), INSULT (modern metal). Gościnnie zagrały kapele z Niemiec: A DEAD END SOCIETY (metal core/deathmetal), HEMATOM (skate punk), BRIMA (rock) oraz PANGÄA (metal/hardcore).

Do wielkiego finału, podczas którego nastąpiło uroczyste odliczanie, zakwalifikowało się pięć formacji, w tym: BAZA 1 L z Poręby na Górnym Śląsku, ABSYNTH z Tarnowskich Gór, PEOPLE OF THE HAZE z Jeleniej Góry/Wrocławia, ZGON z Wronek i INSULT z Wrocławia. Kto wygrał? Jednogłośnie i w pełni zasłużenie zespół PEOPLE OF THE HAZE, który zyskał w ten sposób możliwość nagrania sesji w TR Studio Tomasza Roguli w Warszawie oraz cenne nagrody rzeczowe.

Prócz niekwestionowanego lidera tegorocznej LIGI... międzynarodowe jury w składzie: Mieczysław Jurecki - muzyk, przewodniczący jury, Grzegorz Kupczyk - muzyk, Marek Raduli - muzyk, Piotr Iwaniec - dziennikarz Jelonki.com, sekretarz jury oraz Manuel Neck - muzyk, delegat z Niemiec nagrodziło ekipę z kapeli INSULT (najlepszy wokalista, najlepszy gitarzysta, najlepszy basista i perkusista) i wyróżniło „nagrodą publiki” ABSYNTH.

Co zaś się tyczy samego koncertu finałowego: – Był rewelacyjny! Świetne kapele, po prostu ful wypas! Ze wszystkich finałów, na których byłem, a nazbierało się ich chyba z dziesięć, ten oceniam zdecydowanie najlepiej. INSULT pokazał klasę, a PEOPLE OF THE HAZE? No to brak słów – pełen profesjonalizm, totalna integracja z publiką, według mnie, to takie nasze RAGE AGAINST THE MACHINE (jedna z najbardziej cenionych amerykańskich kapel hard rockowych na świecie, niestety, już nieistniejąca – przyp. red.) – entuzjazmował się Paweł Jordan, jeden z uczestników Open Air LIGI ROCKA.

Jako gwiazda finału LIGI... tym razem zagrała legenda polskiego rocka ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, który dał czadu w starym, dobrym, rock’n’rollowym stylu, i na występie którego nie zabrakło starych rock’n’rollowców. Do tłumnie przybyłej młodzieży, która na cieplickim stadionie zebrała się głównie dla swoich „kolegów” z formacji biorących udział w konkursie, o godz. 20.00 dołączyli rodzice, wujkowie, bracia i siostry, koneserzy rocka z lat 80. i 90. Było radośnie, przy dobrej pogodzie i znakomitej muzyce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group