Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7285
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Reprezentant Jeleniej Góry wyróżniony w konkursie kompozytorskim w Słupsku

Piątek, 2 marca 2012, 9:32
Aktualizacja: 19:33
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA KRAJ: Reprezentant Jeleniej Góry wyróżniony w konkursie kompozytorskim w Słupsku
Fot. .....
Wojciech Gąsowski, uczeń jeleniogórskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki na wydziale perkusji, został uhonorowany wyróżnieniem w pierwszej edycji Regionalnego Konkursu Kompozytorskiego w Słupsku. Nagrodę przyniosła mu kompozycja „Inspiracje” na duet perkusyjny.

Konkurs kompozytorski zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku, Centrum Edukacji Artystycznej – Region Pomorski, Stowarzyszenie Muzyczne FORZA oraz Radio Gdańsk. Komisji konkursowej oceniającej 29 kompozycji nadesłanych z dziewięciu szkół muzycznych przewodniczył prof. gdańskiej Akademii Muzycznej - Krzysztof Olczak.

Wojciech Gąsowski swoją edukację muzyczną rozpoczął mając jedenaście lat od nauki podstaw teorii muzyki i gry na perkusji w jeleniogórskiej PSM I stopnia im. St. Moniuszki. Jesienią 2007 roku stawiał pierwsze kroki w zakresie tworzenia własnych kompozycji muzycznych. Początkowo pisał muzykę za pomocą sampli. Dziś swoje utwory komponuje za pomocą zapisu nutowego na orkiestrę symfoniczną.

Uroczysty koncert nagrodzonych i wyróżnionych kompozycji będzie miał miejsce 28 marca br. w Studio Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group