Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2554
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Reniferiada w jeleniogórskiej SP 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 grudnia 2016, 7:17
Aktualizacja: 7:23
Autor: Koło Chrobrówki
Fot. Koło Chrobrówki
Już po raz kolejny uczniowie „Dwójki” wzięli udział w mikołajkowej zabawie sportowej „Reniferiada”, przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Każdy pion klas startował w przygotowanych specjalnych konkurencjach. Jak co roku, imprezie przyświecała idea wspólnej, dobrej zabawy w duchu sportowej rywalizacji. Nie było jednak wygranych, czy przegranych.
W wymyślonych na tę okazję ciekawych konkurencjach brały udział całe klasy. Uczniowie przechodzili „przez rzekę po krze”, czyli stąpali po kartkach papieru, czy toczyli kule „śnieżne” lub rzucali rękawicą do celu albo skakali na szalikach niczym na skakance. Wszystkie konkurencje oczywiście wymagały nie tylko sprytu, ale i szybkości.

Na zakończenie wspólnej zabawy rywalizujące zespoły robiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, który dla wszystkich klas miał okolicznościowy dyplom i worek słodkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ford 8-12-2016 13:20
Kiedy Jelonka będzie bezstronna i zacznie pisać o wszystkich szkołach a nie tylko chwalić szkołę nr.2 Wiem że w Jeleniej Górze jest więncej szkół a nie tylko Nr.2
~meg 8-12-2016 15:28
W TRZYNASTCE też były konkurencje z Mikołajem!
~do forda 9-12-2016 7:54
To nie Jelonka, tylko prężnie działające "Koło Chrobrówki" - autor tekstu i zdjęć. Załóż sobie takie koło i wysyłaj artykuły nawet do Newsweeka... Chociaż patrząc na twój post... Może lepiej nie pisz...
~rodzic 9-12-2016 11:12
Reniferiada i Mikołajki kojarzą się raczej z bardzo przyjemnymi dla dziecka chwilami czy wspomnieniami. Niestety mojemu dziecku od kilku lat w tej szkole kojarzą się z poraszką i płaczem. Pod przykrywką wspaniałej zabawy kryje się zwykła rywalizacja. Większość dzieci jest rozczarowana, a rodzice w domu muszą wysłuchiwać żali i patrzeć na smutną twarz dziecka. Pani dyrektor powinna zmienić to raczej w formę zabawy i radości, a nie rywalizacji!!!
~ups do Rodzic 9-12-2016 22:10
Faktycznie, porażką to Ty jesteś rodzicu, od ortografii zaczynając. Jak się w domu nie nauczy dziecka umiejętności wygrywania i przegrywania z godnością, to do kogóż pretensje? Jak zwykle wychować ma szkoła.... Poza tym, o ile wiem, to wszystkie dzieci dostają słodkości, całe klasy dyplomy i nie ma tam miejsc ani pierwszych, ani ostatnich. Wiem, bo moje dzieci już kolejny raz uczestniczyły w Reniferiadzie. Nie czuły potem żalu ani rozczarowania. Brawa dla nauczycieli, szkoły i uczniów oraz Mikołaja :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group