Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2973
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Renesans antykwariatu w stolicy Karkonoszy

Środa, 12 grudnia 2007, 12:25
Aktualizacja: 12:26
Autor: ROB/ TEJO
JELENIA GÓRA: Renesans antykwariatu w stolicy Karkonoszy
Fot. TEJO
Niegdyś bardzo popularne, dziś – coraz rzadsze. Ale nie w Jeleniej Górze. Na placu Ratuszowym z powodzeniem działa antykwariat, gdzie można kupić lub sprzedać książkę z lamusa.

– Antykwariatu nie było w mieście od kilku lat, więc wielu klientów myśli, że jest to zwykła księgarnia i pyta o nowości – usłyszeliśmy od sprzedawcy. – Ludzie obeznani wchodzą i szperają po półkach, gdzie można wynaleźć prawdziwe perełki za niewielkie pieniądze.

– Kupiłem „Przygody dobrego Wojaka Szwejka” – mówi jeden z odwiedzających. – Nie ma tego w żadnej księgarni, a tu dostałem bez kłopotu – dodaje.
Wśród książek są także antyczne bibeloty i przedmioty codziennego użytku. Kilka starych telefonów, wyżymaczka, szczotka do dywanów, naczynia i figurki.

W drugim pomieszczeniu dawnej Dessy jest także Mała Galeria Obrazów, gdzie można obejrzeć i kupić dzieła przedstawiające głównie Jelenią Górę i okolice. W środę odbędzie się tu spotkanie z artystami: Japonką Tomoko Nagahama, która kilka lat temu w Jeleniej Górze uczyła języka japońskiego i sztuki w Centrum Kształcenia Ustawicznego, oraz z Ryszardem Tyszkiewiczem.

To ciepliczanin, który prezentował swoje obrazy na ponad 30 indywidualnych wystawach w kraju i kilkunastu poza granicami naszego kraju.
Można będzie zobaczyć artystów przy pracy, porozmawiać, otrzymać autograf.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group