Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6899
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont Wojewódzkiej bez chodnika

Piątek, 27 marca 2015, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 28 marca 2015, 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Remont Wojewódzkiej bez chodnika
Fot. Angela
– Obecnie trwa remont Wojewódzkiej, na który czekaliśmy wiele lat, ale nikt nie uwzględnił w nim budowy chodnika – skarżą się mieszkańcy tej jeleniogórskiej ulicy . – Czy naprawdę przy tak kosztownej inwestycji żal było komuś pieniędzy na chodnik? Którędy mają chodzić piesi, a szczególnie matki z dziećmi? – pyta Zdzisław Gonet. Władze jeleniogórskiego zarządu dróg i mostów wyjaśniają, że chodnika na całej długości ulicy nie będzie nie przez oszczędności, ale brak miejsca.

Jak już pisaliśmy, trwa remont odcinka ulicy Wojewódzkiej o długości ponad kilometra (1,3 km): od skrzyżowania z ulicą Dworcową do skrzyżowania z Objazdową. Koszt tej inwestycji to 1 mln 400 tys. zł.

- Byliśmy informowani, że poza nową nawierzchnią i oświetleniem, po jednej stronie ulicy powstanie chodnik – mówi Zdzisław Gonet z ulicy Wojewódzkiej. – Prace jednak idą na przód, a chodnika jak nie było, tak nie ma. Dlatego w ostatnich dniach poszedłem do wykonawcy i zapytałem, kiedy zacznie budować nam chodnik. Wielkie było moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się, że projekt remontu tej ulicy, budowy chodnika nie przewiduje. Poszedłem więc do zarządu dróg i mostów, gdzie usłyszałem, że projekt został zrobiony po konsultacji z mieszkańcami, ale nikt o żadnym spotkaniu konsultacyjnym nie wiedział. Usłyszałem też, że teraz nie można już niczego zmienić. Którędy mają więc chodzić piesi? Przecież wiadomo, że po wymianie nawierzchni drogi na nową, kierowcy będą jeździli jeszcze szybciej niż dotychczas – dodaje Zdzisław Gonet z ulicy Wojewódzkiej.

Mieszkańcy zapowiadają złożenie w tej sprawie pisma do prezydenta miasta. Tymczasem władze zarządu dróg i mostów wyjaśniają, że nie można było wybudować chodnika przy całej długości jezdni z przyczyn technicznych. – Ulica jest bardzo wąska, więc trzeba było ją koniecznie poszerzyć i na chodnik już nie wystarczyło miejsca – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Na odcinkach, gdzie była możliwość, zrobiliśmy chodniki najeżdżane czyli wydzielone zostało miejsce dla pieszych, ale z obniżonym krawężnikiem, tak by samochody w razie potrzeby mogły na ten chodnik najechać, żeby minąć się z pojazdami jadącymi z naprzeciwka. Będzie natomiast utwardzone pobocze, którym piesi będą mogli chodzić. Po zakończeniu inwestycji będzie to ciąg pieszo – jezdny, więc kierowcy będą musieli uważać na mieszkańców. Innego rozwiązania nie można było tam zastosować - dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Prace przy remoncie ulicy Wojewódzkiej mają się zakończyć w połowie roku. Wykonuje je Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group