Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6482
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont Wojewódzkiej bez chodnika

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 marca 2015, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 28 marca 2015, 8:15
Autor: Angela
Fot. Angela
– Obecnie trwa remont Wojewódzkiej, na który czekaliśmy wiele lat, ale nikt nie uwzględnił w nim budowy chodnika – skarżą się mieszkańcy tej jeleniogórskiej ulicy . – Czy naprawdę przy tak kosztownej inwestycji żal było komuś pieniędzy na chodnik? Którędy mają chodzić piesi, a szczególnie matki z dziećmi? – pyta Zdzisław Gonet. Władze jeleniogórskiego zarządu dróg i mostów wyjaśniają, że chodnika na całej długości ulicy nie będzie nie przez oszczędności, ale brak miejsca.

Jak już pisaliśmy, trwa remont odcinka ulicy Wojewódzkiej o długości ponad kilometra (1,3 km): od skrzyżowania z ulicą Dworcową do skrzyżowania z Objazdową. Koszt tej inwestycji to 1 mln 400 tys. zł.

- Byliśmy informowani, że poza nową nawierzchnią i oświetleniem, po jednej stronie ulicy powstanie chodnik – mówi Zdzisław Gonet z ulicy Wojewódzkiej. – Prace jednak idą na przód, a chodnika jak nie było, tak nie ma. Dlatego w ostatnich dniach poszedłem do wykonawcy i zapytałem, kiedy zacznie budować nam chodnik. Wielkie było moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się, że projekt remontu tej ulicy, budowy chodnika nie przewiduje. Poszedłem więc do zarządu dróg i mostów, gdzie usłyszałem, że projekt został zrobiony po konsultacji z mieszkańcami, ale nikt o żadnym spotkaniu konsultacyjnym nie wiedział. Usłyszałem też, że teraz nie można już niczego zmienić. Którędy mają więc chodzić piesi? Przecież wiadomo, że po wymianie nawierzchni drogi na nową, kierowcy będą jeździli jeszcze szybciej niż dotychczas – dodaje Zdzisław Gonet z ulicy Wojewódzkiej.

Mieszkańcy zapowiadają złożenie w tej sprawie pisma do prezydenta miasta. Tymczasem władze zarządu dróg i mostów wyjaśniają, że nie można było wybudować chodnika przy całej długości jezdni z przyczyn technicznych. – Ulica jest bardzo wąska, więc trzeba było ją koniecznie poszerzyć i na chodnik już nie wystarczyło miejsca – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Na odcinkach, gdzie była możliwość, zrobiliśmy chodniki najeżdżane czyli wydzielone zostało miejsce dla pieszych, ale z obniżonym krawężnikiem, tak by samochody w razie potrzeby mogły na ten chodnik najechać, żeby minąć się z pojazdami jadącymi z naprzeciwka. Będzie natomiast utwardzone pobocze, którym piesi będą mogli chodzić. Po zakończeniu inwestycji będzie to ciąg pieszo – jezdny, więc kierowcy będą musieli uważać na mieszkańców. Innego rozwiązania nie można było tam zastosować - dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Prace przy remoncie ulicy Wojewódzkiej mają się zakończyć w połowie roku. Wykonuje je Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~adaśś 27-03-2015 8:23
Jak by się chciało to można wszystko zrobić .........kolejna inwestycja prowadzona przez jakiegoś durnia z UM.
~ 27-03-2015 8:28
To się nazywa solidna polska robota, co? Oszukują nas na każdym kroku i jeszcze fuszerki odwalają za publiczną kasę. Jak, nie daj Boże, się trafi wypadek, to dopiero urzędnicy zaczną mysleć o chodniku??? Panie Bigus, weź się pan za łopatę a nie za biurkiem...
~szelma 27-03-2015 8:29
Można zaPOmnieć o deszczówce na Widoku, to i można o chodniku na Wojewódzkiej. Głosuję na Bronka!
~DEVILEK 27-03-2015 8:30
... jak się czyta o "inwestycjach" w jelenia dziurze to RENCE OPADAJOM ...
~doopa 27-03-2015 8:37
... fajnie, że ta dróżka, prowadząca w sumie do "strefy inwestycyjnej" została wyremontowana, ale CHODNIKÓW njet, ścieżki rowerowej, pozwalającej "ekologicznie" rowerkiem dojechać do pracy njet, pominę, że jelenia góra jest rowerowym stolcem polski ... oczywiście, trzeba byłoby zagospodarować kawałek nieużytku, może wywłaszczyć te 1,5 metra na ciąg rowerowo-pieszy, ale cóż, tak jest łatwiej, dobrze, że coś się dzieje, ale dzieje sie źle ... jakieś to wszystko w tym miasteczku takie prowizoryczne ...
~Gosc 27-03-2015 8:37
no to jest wlasnie zeczywistosc rzadow PO i czerwonego sweterka ,az zal patrzec jak PO niszczy ten kraj nawet tu w tej dziurze wszystko jest zle robione bo takiemamy rzady czerwonego sweterka buahahhahaha
~adaśś 27-03-2015 9:02
no właśnie tu zabrakło kasy na wykupienie trochę ziemi aby stworzyć chodniki i ścieżkę rowerową, ale na budowę nowego odcinka obwodnicy przez pola i lasy kasa się znalazła.....swoi muszą zarobić
~pała 27-03-2015 9:05
Tak to już jest jak wszelkie plany robi się po pijanemu bo na trzeżwo to tego się nie akceptuje. Dziecko z przedszkola lepiej by planowało niż cały ten zarząd.
~DEVILEK 27-03-2015 9:11
http://www.prw.pl/articles/view/41487/Policyjny-konkurs-na-najpiekniejsze-dziury
~? 27-03-2015 9:13
"Ulica jest bardzo wąska, więc trzeba było ją koniecznie poszerzyć i na chodnik już nie wystarczyło miejsca" – Ta wypowiedź to dyskwalifikacja i kompromitacja dla urzędnika odpowiedzialnego za zarządzanie drogami .
~ 27-03-2015 9:20
"Na odcinkach, gdzie była możliwość, zrobiliśmy chodniki najeżdżane czyli wydzielone zostało miejsce dla pieszych, ale z obniżonym krawężnikiem, tak by samochody w razie potrzeby mogły na ten chodnik najechać, żeby minąć się z pojazdami jadącymi z naprzeciwka". Panie Bigus sytuacja o której Pan mówi na tej ulicy będzie miała miejsce non stop, tam mieszkańcy niedługo pozostaną bez płotów, i daj Boże żeby uszli z życiem , bo jak się dwa tiry się mijają( pędzące), to nie ma miejsca już na nic, będą albo jeździć po płotach ,albo po ludziach no i lampy do wymiany. Proszę tutaj czasami zajrzeć i podziwiać własne, niekoniecznie fajne pomysły.
~kk 27-03-2015 9:23
glosowaliscie na peło to nie narzekajcie
~dd 27-03-2015 9:27
zrobic ruch jedokierunkowy!
~playout 27-03-2015 9:32
hehe ale dziadostwooo,,, prosze sie wziąść za ten ZDiM bo normalnie nie wyczymiem...
~szofer 27-03-2015 9:40
Takie znaki jak na foto.10=11 leżą w rzece Wrzosówka pod mostem Pl.Piastowski.
~Miki 27-03-2015 9:40
To jest ta nasza obecna wspaniała władza, nieuki, lenistwo, bylejakość. Miasto fatalnie zarządzane, marnowanie pieniedzy, .....a co do chodników to geniusz miasta i wykonawców jest niepowtarzalny: asfaltowanie chodników, kostka nierówna, lampy na złom, a właściwie kiszkowaty gadać....
~jdkd 27-03-2015 9:43
Ale gdyby ten chodnik znajdował się w centrum to napewno pieniądze na niego by się znalazły..a że zadupie to pieniędzy nie ma bo przecież kuracjusze tamtędy nie chodzą..
~Arbiter 27-03-2015 9:44
"Zabrakło miejsca"? Interesujące. Jakoś na drodze przez Sobieszów i Jagniątków mimo wszechobecnych zwężeń chodniki wcisnęli - niemal na siłę.
~bywalec 27-03-2015 9:59
Taki jest stan remontów ulic w Jeleniej Górze. Dopóki w MZDiM będzie kierował Pan Wandzel to tak będzie wyglądało. Około miesiąca temu w artykule na temat remontu Wojewódzkiej na Jelonce napisaliście, że modernizacja tej ulicy przewiduje wykonanie chodnika na całej długości. W komentarzu zwracałem uwagę, że te pseudochodniki to wybieg P. Wandzla w celu poszerzenia jezdni dla "TIR-ów". I teraz jego zastępca P. Bigus to potwierdza. A gdzie jest nadzór budowlany? Czy panowie inspektorzy nie znają przepisów ustawy o drogach publicznych, z których wynika, że dla tej kategorii dróg chodnik winien być wyniesiony ponad poziom jezdni 6-16 cm, a jezdnia powinna być szersza o około 2 m. Obniżony chodnik, to ani jezdnia ani chodnik. Może w końcu prokurator będzie musiał jednak wkroczyć do MZDiM.
~kubol 27-03-2015 10:12
no, no.... zawsze na PO albo PIS... Moi kochani... Apeluje do Was, skonczcie "chrzanic". Zanim cos napiszecie, postarajcie sie o obiektywizm... oraz usuncie z glow te negatywne podejscie do Waszych bliskich. Liczne osoby, nie wszystkie, maja uwieziony umysl przez polityczne zagrywki. Walki pomiedzy rodakami, "POpkami" i "PISowcami", czy innymi grupami, sa juz nie do zniesienia!
~rozczarowany 27-03-2015 10:13
A na zdjęciu numer dwa w przypadku mijania się dwóch samochodów pieszy ma wybór albo uciekać po prawej stronie na ogrodzenie albo po lewej stronie skakać do rowu na łące. Wojewódzka miała zawsze chodnik z krawężnikiem od ulicy Cichej do ulicy Ceglanej.Dysponuję archiwalnymi zdjęciami. Teraz to tylko ładne ubieranie w okrągłe zdania "chodnik najeżdżany". Faktem że wtedy był chodnik bez okrągłych definicji " chodnik najeżdżany " ale z wysokim krawężnikiem identyczny jak ten na ulicy Cichej której nie zdążono jeszcze do końca spartolić. A ZDiM niech nie bredzi o jakiś konsultacjach z mieszkańcami bo żadnych nie było. Widać wykonanie remontu ulicy przerasta nasz ZDiM, XXI wiek się kłania Co na to Wydział Ruchu Drogowego Policji pod kątem bezpieczeństwa pieszych ?
~ 27-03-2015 10:13
...bronek poparcia 60% putin 80%. Nie znam nikogo kto popiera PO wiekszosc obywateli glosuje na pis wiec nala rosja
~ścieplidz 27-03-2015 10:27
cieszmy się, że remontu nie dokonuje kółko rolnicze ze wsi podjeleniogórskiej, wtedy byłyby tylko chodniki
~atoszelma 27-03-2015 10:30
Ludzie poczekajcie jak wymaluje oznaczenie pionowe...jak znam MZDiM na skrzyżowaniu Wojewódzkiej i Ceglanej tak spartolą linie poziome, że dzwon dzwonem będzie poganiał.
~rozczarowany 27-03-2015 10:44
Coś nowego.Natężenie ruchu samochodowego porównywalne z główną ulicą Wolności .Proponuję zrobić pomiary natężenia ruchu drogowego i bzdurna definicja ZDiM "ciąg - pieszo jezdny " . Ręce opadają.
~vg 27-03-2015 10:46
Chętnie podpisała bym się pod pismem jeżeli chodzi o chodnik !wybudowali autostradę żeby wariowali szybciej !a gdzie miejsce dla rowerzystów ,dzieci PARANOJA ZROBILI POD SIEBIE REMONT!!!!!!!
~jakitaki 27-03-2015 10:53
takie chodniki najeżdżane to i może się dobrze sprawdzają tam, gdzie ruch jest tylko do 3,5t , ale jeśli po tych chodniczkach, zaczną jeździć ciężarówki, to krótki widzę ich żywot. Praktycznie od ulicy Ceglanej do Objazdowej, można było ulicę skutecznie poszerzyć tworząc też i bezpieczny chodnik tylko jak ktoś już zauważył wcześniej należałoby od prywatnych właścicieli odkupić ten pas gruntów... ciekawe, czy w ogóle ktokolwiek z miasta próbował się z właścicielami dogadać w tej kwestii, bo nie wierzę w to, że narzekają na brak chodnika i jednocześnie nie godzą się na odsprzedaż choćby metrowych pasów gruntu na obrzeżach swoich działek..
~bywalec 27-03-2015 10:56
żeby nie być gołosłownym - link do artykułu na temat remontu Wojewódzkiej i wykonaniem chodników: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,56273
~adaśś 27-03-2015 11:29
Przeraża mnie ta bezczelna i wszechobecna konieczność oszukania, kradzieży i cwaniactwa przy wszelkich budowach i remontach prowadzonych przez naszych urzędasów.....mam nadzieję że kiedyś ktoś ich rozliczy.
~/-/ 27-03-2015 11:33
Co ci urzędnicy pieprzą, przecież po zrobieniu ulicy chodzić się nie da, to co robią z poboczem to prosi o zemstę do Boga, nawieźli trochę kamienia i na to usypują żółty piasek, po kilku mijankach 2 samochodów po deszczu piasek rozjedzie się, a dziury pozostaną. Przecież przy starej drodze prawie co miesiąc zasypywali na poboczach dziury piaskiem po pierwszym deszczu dziury były dalej. Wykupili 5 m działki po co? skoro nie będzie chodnika. Przy Rembudzie jest miejsce. Czy w ogóle ktoś z Urzędu był i popatrzał jak wyrzucają pieniądze, 3 warstwy asfaltu, który po pół roku będzie się kruszył bo żółty piaseczek nie jest żadnym zabezpieczeniem. Ale wykonawcy i urzędnicy to jedna sitwa, a także bezmózgowcy. Jakie konsultacje były? na pewno nie z mieszkańcami.
~ 27-03-2015 11:43
O tak, zawilec się już wami zajmie, już szykują łóżka w bolku dla was, bo tylko to potrafi zawilec.
~oko 27-03-2015 11:51
Kto zlecił tak nie przemyślane prace!!!,Potężny ruch samochodów ,począwszy od cięzkich tirów.Pęd samochodów osobowych .Nie trzeba być fachowcem by ocenić ,że za chwilę będzie pełno dziur.Jak mają chodzić piesi,dlaczego brak spowalniaczy!!!.Latarnie za niedługo wylądują na łące....Dlaczego nie można zrobić coś dokładnie na ileś długich lat tylko bezmyślnie piepszyć ,że się nie da .Skoro gołym okiem widać ,że spartolona robota.Panie Prezydencie co Pan na to do jasnej.....
~ 27-03-2015 12:14
A mi się podoba ten równiutki asfalt. Oby tylko nie zainstalowali tych spowalniaczy
~bolekgruby 27-03-2015 12:45
Przecież tam jest od cholery miejsca na chodnik! Tylko to trochę kosztuje - przystosowanie terenu. Znaczy się: ktoś chciał zarobić bardziej, kosztem chodnika. Toż to znowu jakiś ohydny przekręt urzędniczo wykonawczy - ręce opadają, ale w Jeleniej to już norma.
~fachowiec 27-03-2015 12:51
Panie Bigus.Proszę spojrzeć na zdjęcia .Między budynkiem Wojewódzka 13 a skrzyżowaniem z ulicą Ceglaną jadąc w kierunku Rembudu nie ma nawet miejsca na pańskie kuriozalne utwardzone pobocze.Z jednej strony metalowe ogrodzenie odgradzające trzy budynki z drugiej strony niczym nie zabezpieczona skarpa,plus 30 cm paseczek pobocza wysypany żółtym piaskiem który popłynie po pierwszym deszczu.
~rumcajs54 27-03-2015 13:34
Parokrotnie pisałem w tym miejscu o kolejnej paranoi - skrzyżowaniu ulic Sygietyńskiego i Kiepury. Chodniki kończą się jakieś 15 - 20 m od osi skrzyżowania i dalej jest gleba, trawa a zimą błoto po pachy. Czy ktoś to w końcu rozwiąże? Za chwilę ruszy galeria i ludzkość będzie się bujać po jezdni. Następna sprawa: "rozjeżdżający się" bruk, w strefie zamieszkania (sic!) pomiędzy ul. Jasną a Grodzką (vis a vis PZU). Tam za chwilę fugi będą szersze od kostki. "Bo dobry Bóg już zrobił co mógł, teraz trzeba zawołać FACHOWCA." To Panowie Friedman i śp. Kofta w nieumierającym cyklu "Fachowcy". I to by było na tyle.
~placowy 27-03-2015 13:49
remont ma trwac jeszcze 3 miesiące a juz słychac płacz i lament zupełnie jak w domu zona na drugi dzien pyta sie czy juz remont skonczony:)
~ty, placowy 27-03-2015 14:33
... lepiej zacząć lament, jak będzie juz po fakcie? chociaż po fakcie już jest ... zarobić bardziej, tak, to określenie jest piękne :P
~bobas 27-03-2015 16:00
Kazal bym tym projektantom chodzic po tym UTWARDZONYM POBOCZU banda dyletantow.
~ 27-03-2015 16:52
Panie Bigus skoro ulica bardzo wąska , to po co było "pus...ć" ta ulicą tak natężony ruch, śmiem twierdzić, że jest większy niż dwupasmówka Wolności. Tą ulicą się nie jedzie , tędy się zapieprza, bo hulaj dusz , nie ma radarów, nie ma policji , nie ma sygnalizacji, tu się gna. Jestem bardzo ciekawa, czy obok własnego domu zafundowałby pan sobie takie atrakcje. Wątpię.
~ 27-03-2015 17:35
Reszta kasy poszla na odprawe dla PAPAJA i wyplate dla naczalstwa w krawatach. JAJA jak zwykle. W tym kraju glupota i bezsens to codzienna praca decydentow.
~szok 27-03-2015 17:44
Proszę obejrzeć już pokruszony asfalt !!!jak niechlujnie usypywane są luki w szczelinach między ulicą a metalowym płotem przy nowych budynkach .Panie Bigus tutaj jest na prawdę niezły BIGUS !!!nie mówiąc o braku chodnika dla pieszych!!i spowalniaczach .Totalna lipa i niechlujstwo.
~1! 27-03-2015 17:59
Dopóki w przetargach głównym kryterium będzie najniższa cena, to będą się pojawiać takie fuszerki. Miał być chodnik z prawdziwego zdarzenia, a będzie "chodnik" na wymijankę samochodów. Nikt nie pomyślał o mieszkańcach tych ulic...
~krewyn_luizy 27-03-2015 18:47
A ja z tego wszystkiego, ze strony Jelonki, znaczy, zapamiętam na zawsze, żeby nie kupować mebli w Marexie. Za to g...no, co się wyświetla na dzień dobry. I owszem, podziałało na podświadomość, ale odwrotnie, w stosunku do zamiaru pomysłodawcy.
~Dr Watson 27-03-2015 19:37
A ja mam pytanie, kiedy ten pan Bigus przestanie z jeleniogórskich dróg robić bigos. I wrócę jeszcze do sygnalizacji świetlnej. Co za ... i pajac wymyślił, żeby na niektórych skrzyżowaniach montować po prawej stronie sygnalizatora drugi, który pokazuje czerwoną strzałkę w lewo, kiedy ten po prawej daje zielone światło na wprost. Jak mocnym trzeba być ... i nieukiem żeby coś takiego zafundować kierowcom. Ewenement na skalę światową. Właśnie taki przypadek miałem ostatnio w Cieplicach na skrzyżowaniu ulic przy przejeździe kolejowym. Jadący przede mną kierowca zobaczył że zapaliła się czerwona strzałka zakazu jazdy w lewo, po prostu się zatrzymał mimo, że miał zielone światło do jazdy na wprost. A takich sygnalizatorów jest kilka. Oto, co może zdziałać ... od świateł.
~fan Pana Zdzisia 27-03-2015 20:01
Brawo dla Pana ZDZISIA za obywatelską postawę! :-)
~KAzik 27-03-2015 20:09
POlska !! Mieszkam w POlsce !! Mieszkam w PO PO PO ...
~cabaret_politica 27-03-2015 20:34
Jedno pytanie: dlaczego zawsze wypowiada się w takich sprawach zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, nieszczęśnik Bigus? Gdzie jest dyrektor? Kto zacz? Może wstydzi się pokazać? Może nie umie się wypowiadać? Może nie ma pojęcia, dyrektorem czego go zrobili?
~czarnoleski 27-03-2015 20:38
zobaczcie, jak zrobili koniec czarnoleskiej i pętle autobusową. Chodnik najazdowy- taka twórczość chłopaków z Zarządu Dróg( btw. wymyśliło się przy wódeczce?), wchodzi wprost w słup, a droga po remoncie jest tak wykrzywiona, żeby , no właśnie, co? Może redakcja, szerzej zainteresuje sie tym, co się dzieje w temacie dróg i ich wykonawstwa w mieście? Zacznijcie od wrzosowej i czarnoleskiej.
~ 27-03-2015 21:35
@ 27-03-2015 09:02 | ~adaśś | Ameryki nie odkryłeś, wszyscy w budowlance chleją, zwłaszcza architekci-projektanci starego pokroju, tacy do deski kreślarskiej nie siądą bez "krowy" (0,7L wódy), młodsi już nie wszyscy, ale jednak. Znam trochę takich osobiście, ale nie z Jeleniej Góry.
~Bicykl 27-03-2015 21:42
No to Yrezi Rewor - etatowy jeleniogórski troll rowerowy nie pojedzie tędy na jowelku do Cieplic i dalej w swoje ukochane Góry Izerskie, bo on tylko po chodniczkach (jak niemowlak). Jak przykro...
~racjonalny versus arbitralny 28-03-2015 6:36
Aż trudno uwierzyć, że CHODNIK I ŚCIEŻKA ROWEROWA NIE ZOSTAŁY UWZGLĘDNIONE PRZY TAKIEJ INWESTYCJI. nasuwa się pytanie: czy mieszkańcy będą bezpieczni poruszając się jako piesi po tym odcinku bez chodnika? a i ścieżki rowerowe to nie luksus a racjonalne podejście włodarzy mające na celu dwa istotne cele: 1) ruch na jednośladach nie zanieczyszcza powietrza (a w J.G ze względu na jego zanieczyszczenie mamy przeciętnie skrócone trwanie życia o 33,3 m-ca jak wynika z wcześniejszych badań w PM10 a jak będzie jak UE narzuca badanie w PM2,5 ); 2) czy można świadomie narażać czyjeś życie? a istnieje takie ryzyko! do OKO tak w tym jak i wielu innych działaniach nasuwa się jedno spostrzeżenie - szeroko pojęte bezpieczeństwo naszej społeczności nie jest istotne w podejmowanych decyzjach.
~oko 28-03-2015 15:46
Ważny artykuł znika wśród mniej ważnych .Czego ktoś się boi.....i kto za tym stoi PYTAM..i zapraszam na ul.Wojewódzką ,proszę na bieżąco doglądać partactwo ,zwracam się do osób odpowiedzialnych za kompromitujące decyzje!odnośnie nowej jezdni i brakujących chodników.Tam nic nie trzyma się KUPY,jest tylko kupa żle wykonywanej roboty!
~fan pana Zdzisia 28-03-2015 21:50
Pan Zdzisu jest tak przejety tematem braku chodnika wzdłuż ulicy Wojewódzkiej, dzis zbierał podpisy pod gównianą petycją! Choć nie odszedł dalej niż 10metrów od budynku! A nie potrafi zadbać o ład i jakikolwiek porządek pod własnymi oknami!
~vlepek 29-03-2015 13:49
Smieszne jest to ze lampy dali teraz po drugiej stronie wiec po chodniku bedzie sie chodzic w ciemnosci.
~brak słów 29-03-2015 23:13
a gdzie łącznik rowerowy z KAROLA MIARKI podobnoż to miasto ścieżek rowerowych a ludzie tamtędy wracają z pracy np z zorki i co ludzie do rowu
~optymista 3-04-2015 11:32
Panie Jerzy, właśnie tam gdzie nie było miejsca "chodnik" nawet z czymś na kształt ka...lizacji deszczowej został wybudowany. Dalej gdzie jest wolny teren po obu stronach drogi to chodnika nie będzie? A co to jest chodnik najeżdżany i kto ma na nim pierwszeństwo nie wie chyba nikt w ty kraju? Przecież pod nawierzchnią tzw. chodnika najeżdżanego nie wykonana została podbudowa pod ruch pojazdów. Przecież ta cała budowa to samowola budowlana. Pytam gdzie jest Nadzór Budowlany !!!!!???? A wykonanie ? Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych powinno być odsunięte od wszystkich przetargów w mieście za takie partactwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group