Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5359
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont teatru – jest kolejne zagrożenie

Sobota, 30 marca 2019, 12:01
Aktualizacja: Czwartek, 11 kwietnia 2019, 16:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont teatru – jest kolejne zagrożenie
Fot. Przemek Kaczałko
Urząd Marszałkowski grozi odebraniem całego dofinansowania z RPO do remontu Teatru Norwida z powodu przekroczenia wartości inwestycji, która nie mogła wynieść więcej jak 5 milionów euro. Dyrektor jeleniogórskiej placówki kultury uspokaja i mówi, że to rutynowe zapytanie ze strony UMWD i wyjaśnił dlaczego – jego zdaniem – górna granica nie została przekroczona.

Wczoraj informowaliśmy, że najprawdopodobniej teatr nie otrzyma drugiej transzy dofinansowania (ok. 6,6 mln zł), a okazuje się, że może być jeszcze gorzej, czyli remont placówki przy Al. Wojska Polskiego może utracić całe dofinansowanie z RPO w wysokości 13,5 mln zł.

Otrzymaliśmy z UMWD pismo, z którego wynika, że być może 13,5 mln zł dotacji zostanie utracone, jeśli suma 5 milionów euro zostanie przekroczona. Urząd Marszałkowski twierdzi, że ta suma została przekroczona i prosi beneficjenta o wytłumaczenie - powiedział na wstępie Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.
Kwota 5 milionów euro nie została przekroczona, ponieważ w harmonogramie rzeczowym, który był zawarty w projekcie nie było uwzględnionych stropów, które były czynnikiem podwyższającym wartość projektu - wyjaśnia dyrektor, którego zdaniem dodatkowe prace związane ze stropami nie wchodzą w koszty kwalifikowalne, bowiem są to koszty robót dodatkowych.

Dyrektor teatru odpowiedział na pismo UMWD i czeka na odpowiedź.

Myślę, że to rutynowane postępowanie, które UMWD musiał przeprowadzić w związku z tym, że pojawiły się dodatkowe wydatki, a ta linia demarkacyjna 5 mln euro dotyczy zakresu rzeczowego, który był przedmiotem dofinansowania. Pan dyrektor udzielił obszernych wyjaśnień i myślę, że to uspokoi UMWD i sprawa zostanie zamknięta - dodał na konferencji prasowej Tomasz Kowalczyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Przedstawiciele miasta podkreślają, że dodatkowe prace nie były do przewidzenia wcześniej. Aktualny koszt realizowanego projektu wynosi 22 500 940,85 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

6
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
30
77%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group