Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4163
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont Teatru im. C. K. Norwida – będą milionowe straty

Środa, 26 grudnia 2018, 6:16
Aktualizacja: Czwartek, 27 grudnia 2018, 6:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont Teatru im. C. K. Norwida –  będą milionowe straty
Fot. Przemek Kaczałko
Jak już informowaliśmy, problemy ze stropami skomplikowały prace konserwatorsko–budowlane w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Termin na zakończenie i rozliczenie inwestycji upływa wraz z końcem roku 2018 i już wiadomo, że spora część zadania nie zostanie wykonana w terminie. Wiąże się to z utratą znacznej części dofinansowania unijnego.
Nie ma prawnych możliwości przedłużenia terminu - gdyby taka była, na pewno byśmy to zrobili - zaznacza Cezary Przybylski, marszałek województwa, który deklaruje, że za prace, które zostaną wykonane do końca grudnia br. UMWD zapłaci. - Jeżeli beneficjent, czyli dyrektor teatru zdąży wykupić cały sprzęt i będzie on fizycznie w teatrze, wówczas jest możliwość rozliczenia tych kwot, czyli np. jeśli zakupi fotele i zmagazynuje je na terenie teatru, za ten zakup również zapłacimy - dodał marszałek.

Jak udało nam się ustalić, przetarg na dostawę i montaż wyposażenia ruchomego (cz. 1) oraz dostawę i montaż foteli teatralnych (cz. 2) nie został jeszcze rozstrzygnięty. W sierpniu 2018 r. dyrektor naczelny teatru unieważnił przetarg na te zadania (cz. 1 - ceny wyższe niż przewidywał zamawiający, cz. 2 - brak ofert) i od tego czasu nie ogłaszano kolejnego przetargu.

Rzeczywiście, marszałek będzie kwalifikował wszystkie faktury, które spłyną do 31 grudnia 2018 r. Poziom robót w części konserwatorsko-budowlanej jest zaawansowany na 50 procent - to bardzo dużo i jestem zadowolony - stwierdził Tadeusz Wnuk, dyrektor naczelny Teatru Norwida, który szacuje, że do końca roku uda się wykonać prace o wartości ok. 10 milionów złotych, więc trzeba będzie dołożyć do inwestycji około 6 milionów brutto.

Dyrektor zapewnia, że remont placówki kultury będzie dokończony.

Nikt sobie nie wyobraża, żeby przerwać roboty na tym etapie. Przypuszczam, że po świętach rozmowy z Urzędem Miasta - skąd pozyskać te środki, będą intensywne - powiedział T. Wnuk.

Zgodnie z aneksem do umowy, który został już podpisany z wykonawcą (firmą Castellum) - zakończenia prac można się spodziewać do 30 maja 2019 roku. Tym samym pierwsza premiera na nowej scenie przewidziana jest na koniec września 2019 r. Będzie to spektakl "Damy i Huzary", który będzie jednocześnie inauguracją Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Twoja reakcja na artykuł?

8
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
11
10%
Smuci
25
22%
Złości
66
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
850
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group