Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 3544
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont teatru – do trzech razy sztuka?

Czwartek, 29 marca 2018, 16:29
Aktualizacja: Sobota, 31 marca 2018, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont teatru – do trzech razy sztuka?
Fot. użyczone
Za nami dwa nierozstrzygnięte przetargi na prace konserwatorsko–budowlane w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Dzisiaj (29.03) nastąpiło otwarcie ofert w trzecim podejściu – zgłosił się jeden potencjalny wykonawca. Czy uda się rozpocząć remont, na którego zakończenie czas jest do końca 2018 roku?

Jak czytamy w protokole z sesji otwarcia ofert, zamawiający zamierzał przeznaczyć na ten cel ok. 13,9 mln zł brutto, a jedyna oferta, która wypłynęła opiewa na kwotę 16.69 mln zł. Firmą, która zgłosiła się do przetargu jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum z Wrocławia.

Jak nas poinformował dyrektor teatru, zgodnie z procedurą wystąpiono dzisiaj do oferenta o uzupełnienie dokumentacji. Tadeusz Wnuk liczy, że ze względu na święta potrwa to do końca przyszłego tygodnia i jeśli wszystkie dokumenty będą się zgadzać, Teatr będzie mógł przygotować się do podpisania umowy z wykonawcą.

Dzięki zgodzie Urzędu Marszałkowskiego na zmiany zakresu prac, pojawiły się oszczędności. Przetarg na część technologii teatralnej zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group