Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6620
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Remont peronów w Jeleniej Górze i Piechowicach

Poniedziałek, 1 grudnia 2014, 9:03
Aktualizacja: 15:56
Autor: Mea
Region: Remont peronów w Jeleniej Górze i Piechowicach
Fot. Mea
10 mln zł kosztuje remont peronów na stacji Jelenia Góra Zachodnia i Piechowice, gdzie mają zostać przebudowane tory i rozjazdy. – Na razie trwają prace rozbiórkowe peronów – poinformował Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy z Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakończenie modernizacji planowane jest w maju 2015 r.

Polskie Linie Kolejowe na stacji Piechowice zmodernizują i wyposażą perony w nowe oświetlenie, system oznakowania, ławki i wiaty. Osoby o ograniczonej mobilności zyskają dogodny dostęp do pociągów dzięki pochylniom. Zmiana układu torowego, wymiana rozjazdów i regulacja sieci trakcyjnej ułatwi kursowanie pociągów aglomeracyjnych i dalekobieżnych.

- Na stacji Jelenia Góra Zachodnia zmiany obejmą dwa perony. Obiekty będą wyższe, lepiej oświetlone i oznaczone, dzięki czemu zapewnią podróżnym lepszą obsługę. Zmodernizowana będzie też wiata na peronie 1. Na stacji, tak jak na wszystkich odnawianych przez PLK obiektach, będą pochylnie dla osób niepełnosprawnych – informował rzecznik.

Prace realizowane są w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Modernizacja regionalnej linii kolejowej nr 311 Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna – modernizacja peronów na stacjach kolejowych Jelenia Góra Zachodnia i Piechowice w ramach projektu Jeleniogórska Kolej Aglomeracyjna – etap I”. Zakończenie zaplanowano w maju 2015 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Kolejowego i Inżynieryjnego INFRAKOL.

- Obecny projekt PLK jest kontynuacją zakończonych w 2013 r. prac na trasie Jelenia Góra-Szklarska Poręba, również z dolnośląskiego RPO. Objęły one modernizację ponad 12 km torów oraz wymianę rozjazdów pomiędzy stacjami w Piechowicach i Szklarskiej Porębie Górnej. Remontowane były obiekty inżynieryjne oraz przejazdy kolejowo-drogowe. Standard obsługi podróżnych poprawiła przebudowa peronów. Projekt kosztował 34 mln zł – przypomniał Mirosław Siemieniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1042
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group