Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7332
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont Osiedla Robotniczego? Bez wsparcia z UE ani rusz

Wtorek, 12 kwietnia 2011, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remont Osiedla Robotniczego? Bez wsparcia z UE ani rusz
Fot. Angela
Czy ul. Osiedle Robotnicze, której nie remontowano od kilku dziesięcioleci zyska nową nawierzchnię, oświetlenie i chodniki? Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej. Jest wymagana do złożenia wniosku na dofinansowanie przebudowy.

Wniosek na dofinansowanie remontu Osiedla Robotniczego z programu odbudowy zdegradowanych terenów miast powyżej 10 tys. mieszkańców ma być złożony we wrześniu br.

– Ulica Osiedle Robotnicze nie była remontowana od około 40 lat. W tym roku będą na niej prowadzone prace dotyczące przebudowy sieci wodno – kanalizacyjnej, które wykona spółka Wodnik. Po nich ulica zostanie przywrócona do pierwotnego stanu, ale ten pierwotny stan też pozostawia sporo do życzenia. Program, do którego złożony zostanie wniosek, może dofinansować inwestycję aż w 75 procentach. Gdyby miastu udało się uzyskać pieniądze unijne, prace mogłyby się rozpocząć już w przyszłym roku – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Szacuje się, że koszt przebudowy ulicy to około trzech mln zł. W tym budżecie miasta brakuje na to zadanie takich pieniędzy. W tym roku miasto Jelenia Góra przygotowała natomiast pewną kwotę na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem dokumentacji tej inwestycji. Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli stanąć do przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej mają czas na złożenie swojej oferty do 18 kwietnia, a zwycięzca będzie musiał się wywiązać z powierzonego zadania do 15 września.

Przebudowa ulicy Osiedle Robotnicze poza wymianą nawierzchni jedni na odcinku od Podwala do Garbatego Mostku, przewiduje remont chodników, wymianę oświetlenia, budowę chodników z pasem dla rowerzystów oraz udrożnienie lub przebudowę kanalizacji deszczowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group