Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6180
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont Łomnickiej na półmetku

Środa, 19 sierpnia 2015, 10:53
Aktualizacja: Czwartek, 20 sierpnia 2015, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont Łomnickiej na półmetku
Fot. Przemek Kaczałko
Dobiegają końca roboty drogowe na ul. Łomnickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wincentego Pola (przed siedzibą Państwowej Inspekcji Pracy) do ul. Koziej, która również jest remontowana. Druga część Łomnickiej – do przejazdu kolejowego również jest w zaawansowanej fazie robót.

Dzięki inwestycji ulica Łomnicka zyska kanalizację deszczową, chodnik, oświetlenie oraz nową nawierzchnię. W czasie prac na drugim odcinku (do przejazdu kolejowego) objazd wytyczony jest od Alei Solidarności przez ul. Krakowską, na której położono nowy asfalt w części, gdzie go nie było. Tamtędy jeżdżą również autobusy komunikacji miejskiej (przystanek w okolicy lotniska znajduje się przy hurtowni Eurocash).

Prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma „Budagro” z Pieńska. Wartość projektu to niemal 8 mln zł, z czego ok. 6,5 mln stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO dla Dolnego Śląska na lata 2007-2013. Zadanie ma być gotowe na początku listopada.

Z kolei przy ul. Koziej przydomowe ogródki mieszkańców zostały już odnowione, a sama ulica wkrótce doczeka się (ponownie) nowej nawierzchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group