Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7539
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dąbrowica: Remont drogi z opóźnieniem

Sobota, 24 lipca 2021, 6:02
Autor: WAC
Dąbrowica: Remont drogi  z opóźnieniem
Fot. użyczone
O kilka tygodni opóźniło się rozpoczęcie remontu bardzo zniszczonej drogi gminnej w Dąbrowicy. Powodem jest sprzeciw jaki złożyła jedna z firm biorących udział w ogłoszonym przez Urząd Gminy postępowaniu przetargowym, które miało wyłonić wykonawcę inwestycji.

Przypomnijmy. Na ogłoszony przez Urząd Gminy w Mysłakowicach przetarg wpłynęło siedem ofert. Najkorzystniejsza cenowo propozycja, opiewała na 1 mln 368 tys. zł. Samorządowcy z Mysłakowic uznali jednak, że zaproponowana cena jest rażąco niska w stosunku do kosztorysu prac i wezwali zwycięską firmę do przedstawienia wyjaśnień.

Naszym zdaniem ich treść była zbyt lakoniczna i nie odpowiadała wymogom określonym przez przepisy – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - W tej sytuacji jako wykonawcę wybraliśmy firmę, która zaproponowała kolejną cenowo ofertę, o wartości 1 mln 373 tys zł. Od decyzji tej odrzucony wykonawca odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie tego sporu.

Gruntowna przebudowa bardzo zniszczonej drogi jest możliwa dzięki dotacji z rządowego funduszu wsparcia dla gmin górskich dotkniętych skutkami pandemii. Ponad 1,4 kilometrowy odcinek drogi zyska nową nawierzchnię. Plany remontu przewidują też utwardzenie poboczy oraz zjazdów z drogi na prywatne posesje, wzmocnienie murów oporowych oraz renowacje znajdującego się w ciągu drogi obiektu mostowego. Wykonawca, któremu zostanie ostatecznie powierzona realizacja zadania będzie miał na to sześć miesięcy od momentu popisania umowy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
18%
Cieszy
9
32%
Hahaha
2
7%
Nudzi
3
11%
Smuci
1
4%
Złości
8
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group