Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5763
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Remont bez zakłóceń

Piątek, 19 kwietnia 2019, 6:04
Aktualizacja: Niedziela, 21 kwietnia 2019, 6:50
Autor: Paweł Guszała
Region: Remont bez zakłóceń
Fot. Paweł Guszała
W Łomnicy (o czym już informowaliśmy) trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. Jednak prace nie ograniczają się tylko do docieplenia ścian i wymiany okien. Ich zakres jest o wiele szerszy.

Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy jest możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Projekt zakłada wzrost komfortu nauczania i bezpieczeństwa przeciwpożarowego, poprawę efektywności energetycznej budynku, co przełoży się na jego mniejsze oddziaływanie na lokalne środowisko.

Zaawansowanie prac przekroczyło już 75 proc. - mówi Radosław Berliński, inspektor nadzoru inwestycyjnego. - Wykonawca wszedł na roboty pod koniec sierpnia ubiegłego roku i 31 sierpnia 2019 prace mają się zakończyć. Wszystko na to wskazuje, że termin zostanie dotrzymany.

Docieplono już większość budynków, wymieniono okna, drzwi, naprawiono dach, wykonano wentylację, w środku zamontowano nowe oświetlenie typu led i centralne ogrzewanie. Do wybudowania został magazyn opału przy nowej kotłowni, wejście do szkoły oraz fotowoltaika.

Poza projektem władze gminy zdecydowały się przeprowadzić jeszcze jedno zadanie.

Gmina podjęła decyzję, aby z własnych środków wyremontować i przebudować stołówkę – mówi Michał Orman, wójt Gminy Mysłakowice.

Koszt inwestycji to ponad 9 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group