Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6575
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Relaks w mieście przede wszystkim

Piątek, 22 kwietnia 2011, 9:27
Aktualizacja: 9:27
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Relaks w mieście przede wszystkim
Na jeleniogórskim Rynku nic nie świadczy o przedświątecznej atmosferze.
Fot. TEJO
Organizacje turystyczne wnoszą o dofinansowanie z budżetu Jeleniej Góry pomysłów, które mają być realizowane poza stolicą Karkonoszy.

W jeleniogórskim magistracie trwają prace komisji, która ocenia wnioski o dofinansowanie działań turystycznych, podejmowanych przez stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego.

– Opracowaliśmy wstępny projekt podziału środków – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – niemniej obserwujemy niepokojące symptomy w konstrukcji wniosków. Niektóre z nich abstrahują od celu zadania, określonego zresztą w regulaminie. Zależy nam na tym, by pieniądze z budżetu miasta przeznaczane na turystykę, były wykorzystywane przede wszystkim dla poznawania miasta przez jego mieszkańców i osoby przyjezdne.

Często wnioskodawcy zamierzają organizować imprezy poza Jelenią Górą,
a ponadto – ze znaczącym udziałem osób spoza miasta. Nie chcemy doprowadzać do sytuacji, że w dniach wolnych od pracy za pieniądze jeleniogórskiego budżetu jeleniogórzanie i „niejeleniogórzanie” relaksują się z dala od miasta, a ci mieszkańcy, którzy tu pozostają, uskarżają się w tym samym czasie, że „w mieście nic się nie dzieje”.

Przy rozpatrywaniu kolejnych wniosków w najbliższej przyszłości preferowane będą te pomysły, których realizacja choćby w części będzie integralnie związana z Jelenią Gór – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group