Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2376
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Relacja z Ostatniego Soundsystemu w cieplickim amfiteatrze

Niedziela, 5 września 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 11:21
Autor: Bart
Jelenia Góra: Relacja z Ostatniego Soundsystemu w cieplickim amfiteatrze
Fot. Bart
Po raz ostatni w tym roku spotkaliśmy się, by przy wspólnej plenerowej zabawie pożegnać te wakacje. Tym razem graliśmy muzykę elektroniczną - od dżwięków downtempo electro (Bart, Blindfold), poprzez drum&bass (Soulpetrol), acid-tech (Mess) do progressive minimalu (Sweet Babe Jesus).

Zabrakło niestety w naszych kręgach Vire-use'a i Darkside'a - grających muzyke z pogranicza ragga-jungle i freestyle drum&bass. Ciekawym dodatkiem do imprezy była projekcja krótkich form filmowych tematem związanych z globem, industrialem i wojną. Do tradycji tych imprez zaliczyć można fakt przeniesienia imprezy po godz.22-giej za cieplicką tamę. "Illegal-underground Tama Project" okazał się być strzałem w dziesiątke, bo tam dopiero zaczyna się konkret jazda! Tym razem na tamie działo najlepiej i pod każdym względem doskonale!

Zamykając okres wakacyjny nastaje koniec plenerowych imprez, a wraz z nim rozpoczęcie nowego roku szkolnego, akademickiego. Jednak nie oznacza to że spoczęliśmy na laurach! Od sierpnia ruszymy dalej, z nowym kolektywem, nową zajawą i programem muzycznym. Teraz okres chandry i jesiennej deprechy spędzimy w jeleniogórskich lokalach. Nasze zapatrywania na miejsca, w które można by się wkleić, to bar "Macedonia" oraz "Stary Młyn" w Cieplicach. Ten drugi rusza od października z nowym designem i programem. Istnieją tam doskonałe warunki by w okresie zimowym właśnie Stary Młyn stał się miejscem na regowo-elektroniczne soundsystemy. Od października, prawdopodobnie co tydzień w Starym Młynie, będą miały miejsce imprezy - raz elektroniczne, - raz dub, reggae i ragga-jungle. Jednak kolektyw DJ'ski, który się zawiązał wciąż jest zbyt małym na rozłożenie ciężaru. Soulpetrol, Darkside i Vir-use wypadają jak na razie z projektów, a to z powodu ich wyjazdów. Osłabi to znacznie nasze szeregi, gdyż w 4 osoby nie będzie juz tak łatwo (Blindfold, Bart, Sziwa, Robb). Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt i propozycje: herbartnik@wp.pl.

Niebawem ruszy też portal zajmujący się alternatywnymi wydarzeniami muzycznymi w naszym rejonie. Znajdziecie zapowiedzi i foty z wszelkich imprez, tych oficjalnych i tych mniej :) . Jednak linku jak na razie zdradzić nie mogę... szczegółowe info wkrótce!

Podsumowując całokształt plenerowych soundsystemów, organizatorzy pragną podziękować wszystkim firmom i instytucjom, które przychyliły się do sukcesu naszych imprez.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów:
Simet Eco, Prezydent Miasta Józef Kusiak, Bike Action, Anwarm Systemy Grzewcze, ABC Elektroniki, Diverse, Kopia.

Dziękujemy również patronom medialnym i kulturalnym:
Stowarzyszenie "Miłośnicy Cieplic", Wydział Kultury UM, Nowiny Jeleniogórskie, Gazeta Wrocławska, Kolegium Karkonoskie, MDK "Muflon" , redackja portalu Jelonka.com.

Wielkie ukłony za współprace:
DJ Jasiu Ostatni z Aborygenów, Iuna-capoiera, Avangarda DJ's shop

...oraz respekt i podziękowania dla wszystkich DJ'ów, których mieliśmy przyjemność ugościć:
Divervois DJ's - Sciepur, Tomi, Ketpos Salta; Darkside project - Maras; Soulpetrol - Szycha; Vir-use ; Robb; Sweet Babe Jesus - Śliwa, Celi; Blindfold, Avangarda Soundsystem - Mokan;

Do zobaczenia wkrótce i wielkie dzięki za pozytywną zabawę!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group