Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8862
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Rekordowo śpiewająca "dwójka"

Wtorek, 12 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2007, 15:40
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Rekordowo śpiewająca "dwójka"
Fot. Olgierd Hryniewicki
W chórze wśród 1200 wykonawców wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, wykształceni w sztuce śpiewu przez przez Monikę Frąckiewicz-Motykę.

„Śpiewająca Polska”: w koncercie pod tym hasłem, który odbył się we wrocławskiej Hali Ludowej, wzięli udział uczniowie jeleniogórskiej „dwójki”.– To niezapomniane przeżycie! – mówią nauczyciele i młodzi muzycy.

– Było to ogromne przedsięwzięcie, w którym w roli wykonawców wystąpiło wiele chórów z Dolnego i Górnego Śląska oraz Polski zachodniej. W sumie w koncercie finałowym brało udział około 1200 wykonawców – poinformował Olgierd Hryniewicki, nauczyciel muzyki z SP nr 2.

– Występ młodzieży retransmitowała telewizja. Oprócz uczniów jako goście na scenie zaprezentowali się również inni wykonawcy: zespół Affabre concinui, dwóch znakomitych klaunów z Niemiec - Max i Gogol oraz zespół reprezentacyjny policji wrocławskiej – dodał Olgierd Hryniewicki.

Słuchano także zespołu perkusyjnego z wrocławskiej szkoły muzycznej oraz trębaczy, którzy wspomagali ogromny chór. Wśród wykonawców nie zabrakło muzyków w wieku przedszkolnym. A sami chórzyści wykonali niespotykaną interpretację utworu "Can you hear me" (Czy mnie słyszysz) przy użyciu gestów języka migowego!

– Scena wraz z wykonawcami (w tym z naszym chórem) prezentowała się wyjątkowo okazale, na co wpłynęły również różnokolorowe koszulki, które dostali wszyscy wykonawcy przed koncertem. Ustawiono ich w kolorową szachownicę, co spotęgowało efekt wizualny spektaklu. Odpowiednio
podświetlony, chór sprawiał wrażenie barwnej ruchomej fali – sumuje O. Hryniewicki.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze znana jest z chóralnych tradycji. Przez długie lata działał tam chór chłopięco-męski pod dyrekcją Franciszka Koscha. Uczniowie i pedagodzy z sukcesem starają się podtrzymać umuzykalniony charakter jednej z wyróżniających się placówek oświaty w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
429
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group