Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 20205
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Rekordowo śpiewająca "dwójka"

Wtorek, 12 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2007, 15:40
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Rekordowo śpiewająca "dwójka"
Fot. Olgierd Hryniewicki
W chórze wśród 1200 wykonawców wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, wykształceni w sztuce śpiewu przez przez Monikę Frąckiewicz-Motykę.

„Śpiewająca Polska”: w koncercie pod tym hasłem, który odbył się we wrocławskiej Hali Ludowej, wzięli udział uczniowie jeleniogórskiej „dwójki”.– To niezapomniane przeżycie! – mówią nauczyciele i młodzi muzycy.

– Było to ogromne przedsięwzięcie, w którym w roli wykonawców wystąpiło wiele chórów z Dolnego i Górnego Śląska oraz Polski zachodniej. W sumie w koncercie finałowym brało udział około 1200 wykonawców – poinformował Olgierd Hryniewicki, nauczyciel muzyki z SP nr 2.

– Występ młodzieży retransmitowała telewizja. Oprócz uczniów jako goście na scenie zaprezentowali się również inni wykonawcy: zespół Affabre concinui, dwóch znakomitych klaunów z Niemiec - Max i Gogol oraz zespół reprezentacyjny policji wrocławskiej – dodał Olgierd Hryniewicki.

Słuchano także zespołu perkusyjnego z wrocławskiej szkoły muzycznej oraz trębaczy, którzy wspomagali ogromny chór. Wśród wykonawców nie zabrakło muzyków w wieku przedszkolnym. A sami chórzyści wykonali niespotykaną interpretację utworu "Can you hear me" (Czy mnie słyszysz) przy użyciu gestów języka migowego!

– Scena wraz z wykonawcami (w tym z naszym chórem) prezentowała się wyjątkowo okazale, na co wpłynęły również różnokolorowe koszulki, które dostali wszyscy wykonawcy przed koncertem. Ustawiono ich w kolorową szachownicę, co spotęgowało efekt wizualny spektaklu. Odpowiednio
podświetlony, chór sprawiał wrażenie barwnej ruchomej fali – sumuje O. Hryniewicki.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze znana jest z chóralnych tradycji. Przez długie lata działał tam chór chłopięco-męski pod dyrekcją Franciszka Koscha. Uczniowie i pedagodzy z sukcesem starają się podtrzymać umuzykalniony charakter jednej z wyróżniających się placówek oświaty w mieście.

Sonda

Co myślisz o imprezach rajdowych w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
712
Świetny pomysł
38%
Jestem na nie
38%
Jest mi to obojętne
24%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jeden nabiał leczy, drugi rujnuje zdrowie. Jesz go codziennie?
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
112
Lawetą w Dacię
 
Karkonosze
Ratownicy ćwiczyli w Karkonoszach
 
Aktualności
Bieg ku pamięci bohaterów
 
Aktualności
Zacięta walka i radość na twarzach uczestników
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group