Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3992
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rekord Polski w punktach karnych dla pirata bez prawa jazdy

Poniedziałek, 27 października 2008, 14:31
Aktualizacja: 15:48
Autor: TEJO
Dwadzieścia pięć wykroczeń w ruchu drogowym kosztowało mieszkańca Szklarskiej Poręby 129 punktów karnych. Chodzi o 20–latka, który kilka dni temu uciekał policji autem marki Renault 5. Jak się później okazało przyczyną nie zatrzymania się do kontroli był brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz chęć sprawdzenia w praktyce, jak wygląda pościg.

Mężczyzna został zatrzymany po kilkudziesięciominutowym pościgu w Jeleniej Górze na ulicy Konwaliowej. 20-latek w trakcie ucieczki złamał szereg przepisów z zakresu ruchu drogowego między innymi: nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo kilkakrotnych wezwań, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, kierowanie samochodem bez świateł, zmuszał innych kierujących do zjazdu na pobocze, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych. Łącznie policjanci piratowi postawili 25 zarzutów o wykroczenia, za które naliczyli mu 129 punktów karnych – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

20-latek w trybie przyspieszonym został doprowadzony do Sądu Grodzkiego, który za popełnione wykroczenia orzekł wobec niego dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 3 tys. zł. grzywny.

Mężczyzna ma zdany egzamin teoretyczny na prawo jazdy i oczekiwał na egzamin praktyczny. Po swoich dokonaniach na drodze uzyskanie prawa jazdy przesunie mu się w czasie o kilka lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group