Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4550
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olsztyn: Rekord Polski pływaka Just Swim

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 21:26
Aktualizacja: 21:28
Autor: MDvR
Olsztyn: Rekord Polski pływaka Just Swim
Fot. użyczone
W miniony weekend odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii masters rozgrywane na 50–metrowej pływalni Aquasfera w Olsztynie. W zawodach uczestniczyło ponad 80 klubów z całej Europy. Świetny występ odnotowali zawodnicy MUKP Just Swim Jelenia Góra Andrzej Waszkewicz i Mariusz Winogrodzki.

Jak zwykle w świetnej dyspozycji był Andrzej Waszkewicz, który z czasem 0:25,92 zajął drugie miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym. Rewelacyjnie zaprezentował się Mariusz Winogrodzki, który w pierwszym starcie z czasem 0:25,15 zajął drugą lokatę na dystansie 50 metrów stylem dowolnym tracąc jedynie 5 setnych sekundy do złotego medalu. W wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym Mariusz nie tylko nie oddał złota, ale uzyskując wynik 1:06,05, ustanowił nowy rekord Polski masters!

- Mariusz Winogrodzki to bardzo utytułowany zawodnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i wielokrotny rekordzista Polski – mówi Marcin Binasiewicz, trener Just Swim - największego obecnie klubu pływackiego w naszym mieście i dodaje - Nasze miasto to dla Mariusza bardzo ważne miejsce – tu się urodził. Cieszymy się, że postanowił zasilić szeregi MUKP „Just Swim Jelenia Góra” i że to dla barw naszego klubu zdobył te medale i ustanowił rekord Polski masters. Współpracowaliśmy już wcześniej - dwa lata temu Mariusz wsparł naszą inicjatywę charytatywną i był uczestnikiem oraz szczególnym gościem II Charytatywnego Maratonu Serc, organizowanej cyklicznie przez MUKP „Just Swim Jelenia Góra” imprezy charytatywnej. Niedawno mieliśmy oficjalne zakończenie sezonu 2013/2014, podczas II Rodzinnego Pikniku Pływackiego. Zgromadziliśmy podczas tej imprezy na terenie Basenu Miejskiego przy ul. Sudeckiej ponad trzysta osób. Podsumowaliśmy miniony sezon, nagrodziliśmy statuetkami oraz dyplomami wszystkich zaangażowanych w sportowe życie klubu, a wszystko w fantastycznej, rodzinnej atmosferze. Serso, ringo, siatkówka plażowa, unihokej, boule, tory przeszkód, strzelnica sportowa, rozmaite konkursy od plastycznych po zręcznościowe – to tylko część atrakcji przygotowanych przez naszych szkoleniowców dla całych rodzin naszych zawodników. Te trzy medale i rekord naszych mastersów to fantastyczny sportowy akcent na zakończenie tego sezonu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group