Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3230
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rękodzielnicze cudeńka w Łomnicy jeszcze dziś

Niedziela, 26 kwietnia 2015, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 7:17
Autor: Mea
Region: Rękodzielnicze cudeńka w Łomnicy jeszcze dziś
Fot. Mea
Ekologiczne kosze i lampy wyplatane z papieru, ręcznie rzeźbione świece, biżuteria, obrazy, wiązanki z suszonych kwiatów – to tylko część z rękodzielniczych wyrobów, które można zobaczyć i kupić podczas Kiermaszu Rękodzieła w Łomnicy. Impreza rozpoczęła się wczoraj (25.04.) i trwa jeszcze dziś (26.04.) od godz. 11.00 do 17.00. Wstęp jest wolny.

W Łomnicy odbywają się pokazy sztuki kowalskiej, warsztaty lepienia z gliny, jest jazda konno i koncert grupy muzycznej. Można kupić tradycyjne wyroby rękodzielnicze m.in. z drewna, metalu, ceramiki i szkła, a także wyroby lniarskie, oryginalne ozdoby oraz drobiazgi do domu i ogrodu. Jak zawsze, nie brakuje smacznych wędlin, nalewek i syropów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wyroby z naturalnych surowców. – Wyplatam kosze, torby na zakupy, pojemniki na ciasto, a nawet lampy. Wszystko jest ekologiczne, z papieru. Najdłużej zajmuje skręcanie rurek, wyplatanie to już sama przyjemność, gotowy koszyk maluję lakierem. To moja ogromna pasja – powiedziała Elżbieta Deptuła z Gryfowa Śląskiego.

Ciekawe były również świece rzeźbione, czy też w naturalnych zapachach. – Ok. 40 razy moczy się świecę w gorącej parafinie i jest tylko 15 minut, by wyrzeźbić z niej odpowiednią formę, nim zastygnie. Świeca wypala się do środka tworząc efekt witrażu. Dekoracja jest utwardzona, więc się nie stopi. Nowością są też świeczki w intensywnych owocowych zapachach - stwierdziła Maria Romel ze Zgorzelca.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. – Lepimy z gliny kwiatki i motyle. Na początku wydawało mi się, że jest to trudna technika, ale z czasem idzie coraz łatwiej – mówiła Łucja z Małoszowa.

Turyści bardzo chętnie przyjeżdżają do Łomnicy, bo zawsze można znaleźć tu coś nowego. – Tym razem kupiłem barwne kwiaty z żyta, pszenicy, traw, itp. Kiermasze są świetne, zawsze znajdę tu coś ciekawego do kupienia – podkreślał Marek Załyski z Polkowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group