Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8710
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Reklama dźwignią Karkonoszy

Czwartek, 6 maja 2010, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: Karolina
Przedstawiciele Szklarskiej Poręby prezentowali turystyczne walory kurortu podczas dwudniowych Międzynarodowych Targów KONVENT'A 2010 w niemieckim Löbau.

Targi odbyły się już po raz dwunasty pod koniec kwietnia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 wystawców z Polski, Czech i Niemiec. – Szklarska Poręba prezentowała swoją ofertę w ramach wspólnego stoiska Karkonoszy – opowiadają pracownicy referatu promocji miasta. Była to impreza rodzinna, przypominająca duży piknik. Stoisko miasta pod Szrenicą odwiedzali więc rodzice z dziećmi, którzy chcieliby pojechać na wakacje do Polski.

Wśród odwiedzających znalazły się i takie osoby, które znały już Szklarską Porębę i deklarowały, że chciałyby jeszcze tam wrócić. W trakcie targów przewidziano też czas na rozmowy z dziennikarzami oraz tour-operatorami, którzy zajmują się poszukiwaniem nowych miejsc noclegowych. Stoiska odwiedzili też przedstawiciele firm, oferujących swoje usługi public-relations na rynku niemieckim. Dzięki tym spotkaniom polskie Karkonosze mogły liczyć na szeroko zakrojoną reklamę u naszych zachodnich sąsiadów.

Szacuje się, że tegoroczne targi odwiedziło nawet 4 tysiące osób. Są one potencjalnymi turystami naszego regionu, tym bardziej, że niemieckie Löbau jest oddalone od Szklarskiej Poręby zaledwie o 100 kilometrów. Podczas międzynarodowych targów rozdano setki ulotek i kolorowych folderów, poświęconych m.in. bogatej bazie noclegowej. Nie zabrakło też praktycznych informatorów, map z trasami biegowymi i rowerowymi oraz gadżetów w postaci kubków i długopisów z logo turystycznego miasta pod Szrenicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
429
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group