Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9466
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rejestrują komitet do powiatu

Środa, 22 sierpnia 2018, 14:58
Aktualizacja: Czwartek, 23 sierpnia 2018, 16:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rejestrują komitet do powiatu
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (22.08) przedstawiciele Towarzystwa Wspierania Rozwoju Regionalnego "Razem dla regionu" poinformowali o utworzeniu komitetu, który po raz kolejny postara się o kilka mandatów do Rady Powiatu Jeleniogórskiego w wyborach zaplanowanych na 21 października 2018 r.
- Za chwilę złożymy odpowiedni wniosek do Komisarza Wyborczego i rozpoczniemy kampanię wyborczą - mówił dzisiaj rano Zbigniew Jakiel, prezes TWSR "Razem dla regionu".

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele komitetu zaznaczyli, że będą mieć swoich kandydatów do Rady Powiatu oraz na radnych, wójtów i burmistrzów w gminach, jednak nie padło zbyt wiele konkretów. Jak tłumaczono, rozmowy cały czas trwają. Pewne jest, że "Razem dla regionu" nie będzie ubiegać się o głosy mieszkańców w Jeleniej Górze, ani do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

- Cztery lata temu osiągnąłem ponad 600 głosów i był to najlepszy wynik w całym powiecie - wspomina Krzysztof Wiśniewski, który ma być liderem listy do powiatu z okręgu obejmującego gminę Podgórzyn i miasto Karpacz. - Jest jeszcze bardzo dużo rzeczy do zrobienia na terenie naszej gminy i miasta. Naszą siłą jest to, że nie jesteśmy partią polityczną, więc naszym głównym celem jest zabezpieczenie potrzeb mieszkańców - stwierdził K. Wiśniewski.

Członkowie komitetu mówią o sobie, że są "bezpartyjni", choć część z nich ma przeszłość lub nadal są członkami partii (PSL, PO).

- Jesteśmy bezpartyjni i nie musimy realizować żadnej linii partyjnej. Czujemy konieczność realizowania potrzeb, o których mówi społeczeństwo - przekonuje Zbigniew Jakiel, szef towarzystwa, który jest członkiem PSL od 1971 roku.
- Skupiamy się na współpracy z mieszkańcami - dodał Sławomir Celt, który ma startować z okręgu obejmującego Mysłakowice i Janowice Wielkie.

"Razem dla regionu" ma wystawić listy do Rady Powiatu we wszystkich okręgach, a w kwestii kandydatów na wójtów i burmistrzów, rozmowy trwają i póki co nie ma konkretów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
24
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group