Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6217
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Regionalne wątki i nie tylko na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Czwartek, 17 października 2013, 7:56
Aktualizacja: 8:00
Autor: Mea
Region: Regionalne wątki i nie tylko na Dolnośląskim Festiwalu Nauki
Fot. Zbigniew Piepiora
Jeleniogórscy wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego uczestniczyli w edycji regionalnej XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki najpierw w Jeleniej Górze, a następnie w Bystrzycy Kłodzkiej.

Wykłady prowadzone były w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu m.in. przez dra Zbigniewa Piepiorę , który mówił o górnictwie uranowym w Kowarach widzianym z perspektywy ostatnich żyjących świadków.

- Wykład prof. Jacka Potockiego pt. „Turystyka w Karkonoszach. Tradycje i współczesność” wygłoszony w jeleniogórskim oddziale Uniwersytetu Ekonomicznego spotkał się z dużym zainteresowaniem. Było na nim ok. 400 osób - mówił Zbigniew Piepiora.

Następnego dnia wykładowcy pojechali do Bystrzycy Kłodzkiej. Tam wykłady wygłosili: prof. Jacek Potocki na temat „Społecznych i środowiskowych aspektów budowy autostrad – teoria i praktyka”, dr Zbigniew Piepiora mówił o „Przeciwdziałaniu skutkom katastrof naturalnych” a dr Andrzej Raszkowski o „Kreatywności w biznesie”. Koordynatorem festiwalu w Bystrzycy Kłodzkiej była po raz kolejny dr Małgorzata Żochowska, nauczycielka geografii z tamtejszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group