Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 4983
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Referendum o odwołanie władz miasta nie będzie

Wtorek, 4 czerwca 2013, 9:22
Aktualizacja: 11:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Referendum o odwołanie władz miasta nie będzie
Fot. Archiwum
5941 głosów zebrało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych, inicjator referendum odwołania prezydenta i Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. – Potrzebowaliśmy około siedmiu tysięcy podpisów, nie udało się, więc teraz przygotowujemy się do wyborów, stworzenia komitetu wyborczego i wystawienia własnego kandydata na prezydenta – mówi Janusz Jędraszko, prezes JSOB.

Podpisy były zbierane od 2 kwietnia br. do wczoraj (3.06), kiedy listy referendalne organizatorzy akcji złożyli do Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie przeliczono głosy i spisano protokół.

- Uprawnionych do głosowania w Jeleniej Górze jest około 68 tys. osób, więc do przeprowadzenia referendum musielibyśmy zebrać około siedmiu tysięcy głosów, bo zawsze są jakieś głosy nieważne. Bardzo wielu jeleniogórzan zachowuje się tak, jakby w tym mieście nie mieszkała. Obojętność na to co się dzieje, znieczulica i apatia to wróg rozwoju tego miasta i przyzwolenie na arogancję i nic nierobienie obecnej ekipy rządzącej. Teraz skupimy się na najbliższych wyborach. Chcemy stworzyć własny komitet wyborczy, wystawić obywatelskiego kandydata na prezydenta, który będzie miał jakąś wizję rozwoju tego miasta, bo problemów jest mnóstwo. Zaniedbane inwestycje, bezrobocie, bałagan związany z nową ustawą śmieciową to tylko kilka z przykładów. Zrobimy wszystko, by obecna władza w Jeleniej Górze już nigdy nie rządziła – dodaje Janusz Jędraszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group