Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6068
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Referendalna fala przetacza się przez Polskę, u nas trwa zbieranie podpisów

Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 6:27
Aktualizacja: Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:25
Autor: JJ
Jelenia Góra: Referendalna fala przetacza się przez Polskę, u nas trwa zbieranie podpisów
Fot. Angela
Do wyborów samorządowych pozostało półtora roku, tymczasem od Mazur po Sudety przetacza się fala niezadowolenia z obecnych władz. W Elblągu mieszkańcy odwołali w zeszłym tygodniu prezydenta i radę miasta. W Jeleniej Górze do 2. czerwca trwa zbiórka podpisów, a kolejne sygnały o inicjatywach referendalnych docierają z Wodzisławia Śląskiego i z Warszawy.

Do 20 kwietnia br. w Jeleniej Górze pod wnioskiem o referendum podpisało się około 1800 jeleniogórzan.

- Drzwi do biura JSOB praktycznie nie zamykają się, ciągle zgłaszają się ludzie, żeby złożyć podpis, biorą listy i zbierają podpisy wśród znajomych – mówi Janusz Jędraszko, jeden z inicjatorów referendum. - Tych ludzi nie trzeba już motywować, mieszkańcy Jeleniej Góry są wystarczająco zmotywowani przez nieudolną władzę. Nie chcemy ani prezydenta Zawiły, ani jego świty. Rada Miejska, w której większość stanowią politycy Platformy Obywatelskiej wraz z cichym koalicjantem przyklaskują absurdalne pomysły panów prezydentów przerzucając koszty kryzysu na zwykłego mieszkańca. Nie zgadzamy się na to i pójdziemy śladem Elbląga, który pokazał, że to nie my jesteśmy dla rządzących, a oni dla nas! - głoszą inicjatorzy referendum.

Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych podaje także stałe punkty, w których można złożyć podpisy pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydenta Jeleniej Góry i rady miasta:
- Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych - ul. Wolności 28 od poniedziałku do soboty w godz. od 9 - 17
- Skład węgla - ul. Wolności (obok starego młyna) od pon. do pt. w godz. 10 - 16
- Auto Komis - ul. Wolności 121 (obok Urzędu Skarbowego) od pon. - pt. w godz. 10 - 16
- Sklep "Cora" - ul. Konopnickiej 27 od pon. - pt. w godz. 10 - 18 oraz w sobotę w godz. 10 - 14
- Sklep papierniczy w Sobieszowie (naprzeciwko Biedronki) od pon. - pt. od godz. 10 - 18 oraz w sobotę w godz. 10 - 14.

Na terenie miasta pojawi się 40 wolontariuszy zbierających podpisy, osoby te można rozpoznać po kamizelkach z napisem "REFERENDUM ZBIÓRKA PODPISÓW". Istnieje możliwość pobrania druku listy popierających referendum ze strony internetowej Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych http://www.jsob.jgnet.pl , na której można złożyć podpis bądź zbierać podpisy, a następnie przynieść do jednego z w/w punktów lub skontaktować się z rzecznikiem inicjatora - Marcinem Kaflikiem.

Tak jest w innych miastach:
Elbląg: http://www.elblag24.pl/fakty/85089-9501-za-odwolaniem-prezydenta-i-rady-miasta.html
Wodzisław Śląski: http://www.radio90.pl/to-juz-pewne-bedzie-referendum-w-sprawie-odwolania-prezydenta-wodzislawia.html?wptheme=wodzislaw
Warszawa: http://wpolityce.pl/wydarzenia/51650-hanna-gronkiewicz-waltz-straci-stanowisko-opozycja-rozwaza-referendum-ws-odwolania-prezydent-warszawy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (94) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group