Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5624
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recytowali i śpiewali w MDK

Wtorek, 24 lutego 2015, 12:47
Aktualizacja: 12:53
Autor: Angela
Jelenia Góra: Recytowali i śpiewali w MDK
Fot. MDK
Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zorganizował 60. edycję Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. W eliminacjach powiatowych uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych, laureaci eliminacji miejskich i gminnych z powiatu jeleniogórskiego.

Uczestników konkursowych zmagań oceniało jury pod przewodnictwem Honoraty Magdeczko-Capote, aktorki Teatru Maska z Jeleniej Góry.

Najlepszymi recytatorami zostali: Natalia Laska z Gimnazjum Nr 1 w Jeleniej Górze – I miejsce, Aleksandra Nizwald z Gimnazjum w Mysłakowicach – II miejsce oraz Bogdan Płatkowski z Gimnazjum w Janowicach Wielkich – III miejsce. Ponadto w tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Natalia Suda z Gimnazjum w Starej Kamienicy, Aleksandra Czekańska z Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim, Mikołaj Marciniak z Gimnazjum w Karpaczu, Cyprian Soroczuk z Gimnazjum Nr 1 w Jeleniej Górze, Filip Rogalski z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze oraz Natalia Wasiczko z Gimnazjum w Janowicach Wielkich.

W kategorii poezja śpiewana nagrodzono dwójkę utalentowanych uczniów z Gimnazjum w Łomnicy: Mikołaja Liniewicza (II miejsce) oraz Adriannę Czystołowską (III miejsce). Wyróżnieni uczestnicy konkursu to: Elżbieta Surmacz z Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim, Katarzyna Kasprzak i Laura Gadomska z Gimnazjum w Karpaczu, a także Nicola Knitter z Gimnazjum w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.

Decyzją jury w eliminacjach rejonowych konkursu, które odbędą się 8 kwietnia br. o godz. 10.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu,wystąpią wszyscy nagrodzeni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group